Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Te sklepy znikną z galerii handlowych w Polsce. Właśnie ogłoszono likwidację
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 07.12.2023 10:10

Te sklepy znikną z galerii handlowych w Polsce. Właśnie ogłoszono likwidację

Galeria handlowa
Pixabay

W najbliższym czasie z polskich galerii handlowych mogą zniknąć sklepy znanej sieci. Wszystko dlatego, że jedna ze spółek, która jest z nią powiązana ogłosiła likwidację. Mowa o MyShoes Polska, która jest właścicielem wielu tych sklepów.

Współpraca MyShoes z popularną siecią sklepów obuwniczych

Spółka MyShoes Polska nie jest właścicielem wszystkich sklepów sieci Deichmann w Polsce, choć ta liczba jest dość spora. Odpowiada za prowadzenie sklepów w Złotych Tarasach i Galerii Mokotów (Warszawa), Galerii Katowickiej (Katowice), Galerii Echo (Kielce), Galerii Warmińskiej (Olsztyn) oraz CH Focus (Bydgoszcz). 

Rossmann zaszalał przed świętami. Klienci ustawią się w długich kolejkach

Spółka MyShoes Polska ogłosiła likwidację

Spółka MyShoes Polska właśnie ogłosiła wszczęcie procesu likwidacyjnego. - Likwidatorzy MyShoes Polska Spółka z o.o. w likwidacji z siedzibą we Wrocławiu zawiadamiają, że w dniu 26.10.2023 r. podjęta została uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników o rozwiązaniu spółki i otwarciu jej likwidacji. W związku z powyższym wzywa się wierzycieli spółki, aby w terminie 3 miesięcy od dnia niniejszego ogłoszenia zgłosili swoje wierzytelności na adres siedziby - czytamy we “Wprost”, który powołuje się na wpis z rejestru sądowego.

Wiele sklepów znanej sieci zniknie z galerii handlowych

W praktyce oznacza to, że jeśli nie znajdzie się nowy kupiec, to niektóre sklepy sieci Deichmann zostaną zlikwidowane. Decyzja o likwidacji prawdopodobnie jest spowodowana bardzo niskimi zyskami spółki w ostatnich latach. Portal dlahandlu.pl informuje, że w 2022 roku wypracowała tylko 2,2 tys. złotych zysku.

Tagi: Zakupy