Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Fantastyczne wieści dla kierowców. Chodzi o ceny paliw
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 12.06.2024 22:35

Fantastyczne wieści dla kierowców. Chodzi o ceny paliw

dystrybutory paliwa
Fot. Pixabay/planet_fox

Kierowcy mają powody do radości. Okazuje się bowiem, że eksperci nie przewidują podwyżek cen paliw w najbliższym czasie. Co więcej, stawki są niższe kolejny tydzień z rzędu. Tyle kosztuje aktualnie litr benzyny, autogazu i diesla. Przedstawiamy szczegóły.

Fantastyczne wieści dla kierowców

W środę, 12 czerwca bieżącego roku analitycy portalu e-petrol.pl przekazali fantastyczne wieści dla kierowców. W raporcie eksperci poinformowali, że pokaźny spadek cen paliw na rynku hurtowym spowodował kolejne obniżki stawek za autogaz na stacjach. Jak zauważają analitycy z e-petrol.pl, cena tego paliwa jest aktualnie tak niska, jak dzień przed napaścią Rosji na Ukrainę.

Zobacz także: Nawet 1344 zł dodatku do emerytury, są pewne warunki. Wielu seniorów już skorzystało

Główna wygrana w grze Lotto. Wiemy, gdzie kupiono szczęśliwą zdrapkę

Ceny paliw poszły w dół

Eksperci poinformowali, że ceny paliw spadają kolejny tydzień z rzędu. Jeżeli chodzi o litr benzyny Pb95, to jest ona tańsza o 6 groszy i kosztuje około 6,43 zł. Cena oleju napędowego spadła o 4 grosze i aktualnie za litr należy zapłacić średnio 6,45 zł. W czerwcu autogaz potaniał o 3 grosze i jego cena jest na poziomie 2,69 zł. 

Eksperci podają, że kolejne obniżki na stacjach paliw wynikają z nie do końca przeniesionych na rynek detaliczny hurtowych przecen, które obserwowaliśmy na przełomie maja i czerwca.

Gdzie paliwo jest najtańsze, a gdzie najdroższe?

Analitycy z e-petrol.pl poinformowali również, w jakiej części kraju paliwo jest w czerwcu najtańsze, a gdzie ceny są najwyższe. Jak się okazuje, najmniej płacą kierowcy z Warmii i Mazur. Tam benzyna Pb95 kosztuje 6,31 zł/l, diesel - 6,32 zł/l, a autogaz 2,55 zł/l.

Jeżeli chodzi natomiast o najwyższe ceny paliw, to benzyna Pb95 najdroższa jest na Podlasiu i kosztuje 6,50 zł/l. Za diesla najwięcej płacą kierowcy z Dolnego Śląska i jest to koszt rzędu 6,54 zł/l. Autogaz najdroższy jest w województwie lubuskim i kosztuje 2,79 zł/l.