Energa i Enea to kolejni po Tauronie dostawcy prądu, którzy otrzymali od URE nowe taryfy
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 31 Grudnia 2019

Klienci Energi i Enei już się nie wywiną. Od nowego roku podwyżki, wiemy już jak wysokie

Energa i Enea z nowymi stawkami. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy na sprzedaż energii dwóm tzw. sprzedawcom z urzędu. Rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych będą wyższe.

Energa i Enea mają nowe taryfy

Klienci firm Energa i Enea będą płacić więcej. W wyniku wnioskowanych przez przedsiębiorców, a zatwierdzonych w grudniu br. przez Prezesa URE nowych taryf rachunki odbiorców energii w gospodarstwach domowych (grupa G11) będą wyższe o ok. 9 złotych miesięcznie - poinformował Urząd.

Polacy chcą zyskać, ale tylko tracą. Lepiej nie trzymać pieniędzy w bankachPolacy chcą zyskać, ale tylko tracą. Lepiej nie trzymać pieniędzy w bankachCzytaj dalej

URE podkreśla, że w przypadku odbiorców w grupach taryfowych G12, które zużywają średnio znacznie więcej energii elektrycznej niż przeciętny odbiorca, nominalny wzrost opłat za energię będzie odpowiednio wyższy. W sumie rachunki za prąd (grupa G11) będą wyższe o odpowiednio 12,2 (Enea) i 11,3 proc. (Energa Obrót).

Ceny prąduSprzedawcy Enea i Energa Obrót mogą zmienić ceny za energię elektryczną w rozliczeniach z odbiorcami w gospodarstwach domowych, w stosunku do których będą stosowali taryfę zatwierdzaną przez Prezesa URE, najwcześniej po 14 dniach od ich zatwierdzenia przez regulatora, czyli po 13 stycznia 2020 roku.

Stawki zostały zatwierdzone na okres wnioskowany przez przedsiębiorstwa, tj. taryfa Enei - do 31 marca 2020 r., z kolei taryfy Energa Obrót i Tauron Sprzedaż - do końca 2020 roku.

Wzrost cen prądu

W grudniu Urząd Regulacji Energetyki wydał decyzję o nowych taryfach dla dostawców prądu na przyszły rok. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 grudnia, prezes URE Rafał Gawin poinformował o podniesieniu stawek dla Tauronu. Z pozostałymi dostawcami (Energa, Enea, PGE) nie udało się wówczas osiągnąć konsensusu w sprawie nowych stawek.

Część zakupów w Biedronce za darmo. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzęść zakupów w Biedronce za darmo. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News