Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Elżbieta Rafalska na emeryturę nie narzeka. Sowite wynagrodzenie za 500 plus
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 30.05.2021 02:00

Elżbieta Rafalska na emeryturę nie narzeka. Sowite wynagrodzenie za 500 plus

Elżbieta Rafalska 2019
23.04.2019 Warszawa Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dude ustawy o jednorazowym swiadczeniu pienieznym dla emerytow i rencistow N/z Elzbieta Rafalska fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Elżbieta Rafalska to była minister odpowiedzialna za wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" w życie. Obecnie jest nie tylko europosłanką, ale również emerytką. Ile miesięcznie emerytury dostaje Elżbieta Rafalska?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile emerytury pobiera Elżbieta Rafalska

  • Na jakie dodatki może liczyć

Elżbieta Rafalska z pełnym portfelem

Elżbieta Rafalska to zapomniana postać polskiej polityki. Znana jako była minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz propagatorka programu "Rodzina 500 plus", Elżbieta Rafalska jest obecnie europosłanką, a od 2019 r. pobiera świadczenie emerytalne.

Niedawno Elżbieta Rafalska opublikowała swoje oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że w 2020 roku była minister pobrała 58 tys. 713 zł emerytury, a to jest ok. 4900 zł miesięcznie - informuje "Super Express".

Przypomnijmy, że w Polsce średnia emerytura wynosi 2,5 tys. złotych, natomiast emerytura minimalna wypłacana jest w kwocie 1250 zł brutto. Emeryci muszą przeżyć za lekko ponad 1 tys. "na rękę", czyli cztery razy mniej niż była minister.

Elżbieta Rafalska już emerytką

Jednakże to nie wszystko, bowiem Elżbieta Rafalska może liczyć na wyższą emeryturę poprzez piastowanie stanowiska europosła. Z uwagi na tę funkcję otrzymuje dodatek w wysokości 3,5 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

Do tego należy doliczyć także wynagrodzenie Elżbiety Rafalskiej jako europosła. Z danych przytaczanych przez dziennik wynika, że była minister otrzymuje 6825 euro na rękę, a to daje ponad 30 tys. złotych miesięcznie.

Poza tym europosłowie mogą liczyć na różnego rodzaju dodatki oraz zwroty kosztów. Jednocześnie warto podkreślić, że w przyszłym roku emerytura Elżbiety Rafalskiej wzrośnie jeszcze bardziej, a emeryci w Polsce prawdopodobnie znów dostaną 50 zł w ramach waloryzacji świadczeń.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]