Działka może być miejscem wizytacji policji
Pixabay/stevepb
Autor Maria Glinka - 16 Kwietnia 2020

Mogą wyłamać zamki i z policją wejść na twoją działkę. Nowa wersja tarczy z porażającym przepisem

Działka skontrolowana przez policję? W czasie pandemii jest to jeszcze prostsze. Tarcza antykryzysowa 2.0 zezwala na wejście na teren pracownikom energetyki czy wodociągów pod warunkiem, że towarzyszy im asysta policji. Wejść mogą nawet po wcześniejszym wyłamani zamków.

Działka miejscem niezapowiedzianej wizytacji

Działka jest narażona na wizytacje ze strony policji nawet bez uprzedzenia. W związku z nowymi przepisami tarczy antykryzysowej 2.0 na teren prywatnej posesji będą mogli wkroczyć pracownicy zakładu energetycznego lub wodociągowego pod warunkiem, że uczynią to w asyście funkcjonariuszy.

Popularna sieciówka wprowadza trzy rodzaje maseczek. Najtańsze kupisz po 4 zł za sztukęPopularna sieciówka wprowadza trzy rodzaje maseczek. Najtańsze kupisz po 4 zł za sztukęCzytaj dalej

Jednak wejście na działkę musi być odpowiednio uzasadnione – wkroczenie ma mieć na celu usunięcie usterki w postaci np. naprawienia pękniętej rury czy konserwacji przewodów.

Wejście na teren prywatny może przybrać zdecydowaną formę

Do wkroczenia na posesję nie będzie wymagana żadna dodatkowa zgoda administracyjna. Co więcej, aby umożliwić wejście można zniszczyć zamki lub ogrodzenie czy wyłamać kłódki – podaje money.pl.

Po wykonaniu naprawy pracownik jest zobligowany, aby odpowiednio zabezpieczyć działkę i uniemożliwić do niej dostęp innym, niepożądanym osobom. Do jego obowiązku należy także poinformowanie właściciela działki o całym zajściu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Szumowski zagłosował przeciw testom dla wszystkich medyków. Teraz ujawniono jego tłumaczenia

Onet: Wojewoda zmusił medyków do walki z koronawirusem. Po odmowie dostali mandaty na 5 tys. złOnet: Wojewoda zmusił medyków do walki z koronawirusem. Po odmowie dostali mandaty na 5 tys. złCzytaj dalej

Wątpliwe prawo

Kontrowersyjne zapisy tarczy antykryzysowej 2.0, które w pewnym stopniu naruszają własność prywatną, to przełomowa zmiana w kontekście uprawnień poszczególnych organów. Do tej pory odpowiednia decyzja w razie konieczności wejścia na posesję w celu naprawy należała do starosty powiatowego bądź prezydenta miasta.

Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, w których właściciele działek nie wyrażali zgody na wizytacje pracowników zakładu. W związku z tym, że w czasie epidemii uzyskanie zezwolenia od właściwego organu może być niemożliwe, zaproponowano zniesienie tego obowiązku.

Na wejście w życie tarczy antykryzysowej 2.0 trzeba będzie jeszcze poczekać. Przegłosowana przez sejm jest obecnie procedowana w senacie, który rozpatrzy 77 poprawek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ustawił podjazd dla niepełnosprawnych przed klatką. W zemście znalazł przykrą niespodziankę na wycieraczce
  2. Pandemia wirusa ma wiele skutków ubocznych. Jednym z nich są koszmary senne nawiedzające coraz więcej osób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Uderzyła w Polsce "burza piaskowa". Porażające nagranie, eksperci mają złe wieści
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News