Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Duże zmiany na A1. Piraci drogowi mają się czego obawiać
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.05.2024 22:15

Duże zmiany na A1. Piraci drogowi mają się czego obawiać

policja
Fot. Lubuska Policja (zdj. ilustracyjne)

Już niedługo kierowcom, którzy na co dzień mają tendencję do przekraczania prędkości, autostrada A1 da się we znaki. Nie chodzi jednak o roboty na drogach, a odcinkowe pomiary prędkości. Dwie sztuki już zostały zainstalowane i niedługo zaczną działać. Gdzie się pojawią?

Dwa odcinkowe pomiary prędkości na autostradzie A1

Kierujący znacznie zwolnią na autostradzie A1 – wszystko przez dwa odcinkowe pomiary prędkości. Objęty nimi fragment sprawdzi stosowanie się do ograniczenia prędkości do 140 km/h. Przypomnijmy, że już wcześniej rozwiązanie te funkcjonowało na tej trasie, jednak zostało wprowadzone przy okazji budowy i miało na celu zmuszenie kierowców do stosowania się do limitu na remontowanym odcinku.

Bank PKO BP apeluje do klientów. "Nie zgadzaj się"

Bat na piratów drogowych na autostradzie A1

Wiadomo, na jakich fragmentach autostrady A1 znajdą się odcinkowe pomiary prędkości. Jak informuje portal auto-swiat.pl, chodzi o odcinki:

  • znajdujący się na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i przebiegający od węzła Nowy Ciechocinek do MOP Kałęczynek;
  • położony na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, przebiegający od węzła Siemionki do MOP Strzelce.

Rzecznik prasowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) Wojciech Król przekazał, że pierwszy z nich będzie miał długość 12 km, drugi 14. Jest jednak pewien problem – cały system jest już gotowy do uruchomienia, jednak nie zostało do niego jeszcze doprowadzone zasilanie. Dopiero po podłączeniu możliwe będą kilkudniowe testy systemu, aby kontrola mogła zacząć formalnie działać.

ZOBACZ: Ponowne przeliczenie emerytury i renty. Kto może skorzystać?

Odcinkowe pomiary prędkości rosną w siłę

Odcinkowym pomiarom prędkości nie można odmówić skuteczności. Tą widać chociażby obserwując auta w tunelu na drodze ekspresowej S2 w Warszawie, czy drodze ekspresowej S7 w pobliżu Białobrzegów. Nie ma wątpliwości, że po ich uruchomieniu kierowcy sumienniej podchodzą do kwestii ograniczania prędkości.

 

Źródło: auto-swiat.pl