BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rząd wyśle 15 mln broszur do Polaków. Możesz się nieźle zdziwić przy skrzynce
Joanna Leja
Joanna Leja 22.03.2022 09:28

Rząd wyśle 15 mln broszur do Polaków. Możesz się nieźle zdziwić przy skrzynce

reklamy w skrzynce-wyciąganie reklam ze skrzynki-listy-iberion
Biznesinfo

Do ponad 15 mln Polaków mają trafić ulotki zachwalające rozwiązania podatkowe w Polskim Ładzie. Pierwsze broszury już docierają do odbiorców. Ostatnie zostaną wysłane na początku przyszłego roku.

Kilka tygodni temu portal 300polityka.pl poinformował o masowej wysyłce ulotek zachwalających Polski Ład. Niektórzy już mogą znaleźć broszury w swoich skrzynkach.

Ulotka opisuje kluczowe zmiany zawarte w Polskim Ładzie, czyli m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, podwyższenie progu podatkowego czy PIT 0 dla rodzin 4+. Według rządu, na Polskim Ładzie zyska 8 milionów emerytów, a w portfelach Polaków zostanie około 17 mld zł.

Polski Ład z podpisem Andrzeja Dudy

16 listopada prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą zmiany podatkowe w ramach Polskiego Ładu. Tryb wprowadzania zmian w ramach Polskiego Ładu spotkał się z dużym sprzeciwem przedstawicieli biznesu. Rada Przedsiębiorczości na początku listopada zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy podatkowej Polskiego Ładu. Jednak nic to nie dało.

Nie trzeba było długo czekać, aby do skrzynek pocztowych Polaków trafiły ulotki z wyliczeniami, które przygotowało Prawo i Sprawiedliwość. Wylicza w nich grupy społeczne, które skorzystają na zmianach.

Na pierwszej stronie ulotki można przeczytać, że Polski Ład to "niższe podatki i więcej pieniędzy w portfelach Polaków". Wskazano też na trzy elementy reformy – podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł, wprowadzenie emerytury bez podatku oraz wsparcie dla rodzin. W środku i na ostatniej stronie można znaleźć przykładowe wyliczenia. W broszurze wymieniono tylko tych, którzy na zmianach podatkowych zyskają.