Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Darmowe bilety na pociąg. Są trzy warunki, trzeba się spieszyć
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 18.04.2024 16:37

Darmowe bilety na pociąg. Są trzy warunki, trzeba się spieszyć

pociąg
Fot. materiały własne

Podróżujesz pociągiem? Możesz otrzymać bilet na przejazd od Unii Europejskiej całkowicie za darmo. Zwycięzcy otrzymają także specjalną kartę, która pozwala na zniżki na m.in. zakwaterowanie czy wyżywienie. Z akcji może skorzystać aż 35 tys. osób, które spełnią trzy warunki. Warto się śpieszyć – termin na składanie wniosków niedługo mija. 

Unia Europejska rozdaje bezpłatne bilety na pociąg

Akcja ”DiscoverEU” powstała z myślą o osobach, które chcą poznać bogactwo kulturowe i historię Europy. Nie bez znaczenia jest także możliwość zawarcia znajomości z mieszkańcami innych państw. Unia Europejska oferuje darmowe bilety dla 35 tys. osób, które zdecydują się ”wyjść ze swojej strefy komfortu” i wybrać się w podróż do wybranego miejsca na terenie całego kontynentu.

Ważny dodatek nie tylko dla emerytów, nawet 330 zł. Polacy nie mają o tym pojęcia

35 tys. darmowych biletów na pociąg od UE

Wybrane osoby otrzymają także kartę młodzieżową DiscoverEU, która umożliwia zniżki na m.in.: wstęp do obiektów turystycznych i sportowych; warsztaty i kursy; a nawet zakwaterowanie czy wyżywienie. Zwycięzcy będą mogli samodzielnie stworzyć program swojego wyjazdu, jednak organizatorzy zachęcają do zapoznania się z grupą na Facebooku ”#Discover EU Official”, na której znajdują się zarówno polecane trasy, jak i cenne wskazówki dotyczące podróżowania.

We wtorek, 16 kwietnia, ruszyła kolejna runda przyjmowania internetowych zgłoszeń do bezpłatnych przejazdów. Warto się śpieszyć, akcja zakończy się 30 kwietnia o godz. 12.

ZOBACZ TAKŻE: Wielu Polaków dostanie pieniądze na konta. Powinny być do 15 kwietnia

Darmowe bilety na przejazdy pociągami po UE. Wystarczy spełnić te warunki

Jak otrzymać darmowy bilet na pociąg do najodleglejszych zakątków Unii Europejskiej? Wystarczy spełnić trzy warunki, z których najważniejszy jest wiek. W akcji mogą wziąć udział jedynie osoby, które urodziły się w okresie od lipca 2005 r. do 30 czerwca 2006 r.

Nie bez znaczenia jest także miejsce zamieszkania. Zainteresowani muszą posiadać obywatelstwo lub miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej (zarówno kraje, jak i terytoria zamorskie), bądź w jednym z państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+.

Ponadto warunkiem udziału w akcji jest podanie w formularzu zgłoszeniowym na stronie programu prawidłowego numeru dowodu tożsamości, paszportu, lub karty pobytowej.

Źródło: Fakt.pl