Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wydał 2 złote na zdrapkę, zdobył fortunę. Główna wygrana w Lotto
Michał Górecki
Michał Górecki 16.04.2024 20:36

Wydał 2 złote na zdrapkę, zdobył fortunę. Główna wygrana w Lotto

Lotto
Fot. Lotto

44 tysiące złotych za 2 złote - taki zwrot z inwestycji nie zdarza się często. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego w woj. kujawsko-pomorskim zainkasował główną wygraną w zdrapce Lotto. Teraz może sobie kupić… Toyotę Aygo.

Wydał 2 złote, zarobił ponad 40 tysięcy

Główna wygrana padła w powiecie bydgoskim, jeden z mieszkańców regionu kupił tam zdrapkę nazwaną “Miętową Kasą” za 2 zł. i zainkasował 44 tys. złotych. Zwrot z inwestycji ponad 2 miliony procent? Nie zdarza się często, ale najwyraźniej zdarza. W tej cenie szczęśliwiec może kupić np. nową Toyotę Aygo (ok. 42 tys. zł.), albo nieco ponad 5 metrów kwadratowych mieszkania, po średniej cenie za metr kwadratowy z 2023 r. (8522 zł). Wygrana padła w poniedziałek 15 kwietnia.

Oto zwycięska zdrapka, którą udostępnił serwis lotto.pl.

wygranamietkasa.jpg

Lokalny portal Gazety Pomorskiej punktuje w tym kontekście, że w 2024 r. województwo kujawsko-pomorskie odnotowało już 52 wygrane: 14 w styczniu, 15 w lutym, 16 w marcu i 7 w kwietniu. W sumie na ponad 4 miliony złotych.
 

Tyle trzeba dopłacić. Pacjenci sanatoriów łapią się za głowy

Lotto: gdzie padają wygrane w zdrapkach?

Serwis totalizatora sportowego udostępnia mapę wygranych i, choć wyniki z woj. kujawsko-pomorskiego robią wrażenie, bynajmniej nie przoduje w rankingu.

Zdrapki Lotto: mapa wygranych 2024

mapa2024.jpg

Z dostępnych danych wynika, że najczęściej - przynajmniej w zdrapkach - wygrane padają na południu Polski - w woj. śląskim i małopolskim. 

Zdrapki Lotto: w co można grać?

Lotto dysponuje całym szeregiem zdrapek, wszystkie ich warianty dostępne są na oficjalnej stronie Totalizatora Sportowego: lotto.pl, wraz z podsumowaniem wyników poszczególnych losowań.

źródło: lotto.pl/GazetaPomorska