Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wielu Polaków dostanie pieniądze na konta. Powinny być do 15 kwietnia
Martyna Pałka
Martyna Pałka 14.04.2024 16:44

Wielu Polaków dostanie pieniądze na konta. Powinny być do 15 kwietnia

pieniądze
fot. Canva

Już niedługo możesz liczyć na dodatkowe pieniądze, które trafią na Twoje konto. Do 15 kwietnia wszyscy oszczędzający na emeryturę w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych mogą spodziewać się dopłat. 

Pracownicze Plany Kapitałowe zyskują coraz większą popularność

Pracownicze Plany Kapitałowe to rozwiązanie wprowadzone jeszcze za czasów panowania Prawa i Sprawiedliwości. Pomimo upływu czasu program promowany przez Mateusza Morawieckiego cieszy się sporą popularnością. 

Coraz więcej osób decyduje się na oszczędzanie na emeryturę w ramach tego programu. Wszystko dlatego, że Polacy obawiają się o wydolność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i to, jak będzie on funkcjonował za dwie lub trzy dekady. 

Teraz portal mojeppk.pl poinformował, że Polski Fundusz Rozwoju przekaże w tym roku zarządzającym pracowniczymi planami kapitałowymi dodatkowe fundusze w wysokości 497 mln złotych. 

Specjalny urlop dla pracowników. Trzeba złożyć wniosek Te banknoty zaraz stracą ważność. Masz tylko jedno wyjście

Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze

Teraz w mediach pojawiły się informacje na temat dopłaty, jaka będzie mieć miejsce w 2024 roku. Obejmie to wszystkich uczestników, których wpłaty podstawowe i dodatkowe w danym roku wyniosły ponad 3,5 procent.

Dopłata roczna w wysokości 240 zł przysługuje tym uczestnikom PPK, których wpłaty podstawowe i dodatkowe w danym roku (finansowane przez pracownika i pracodawcę) wyniosły co najmniej 3,5 proc. 6-krotności minimalnego wynagrodzenia w roku, za który dopłata jest należna

Dopłata, jaką można otrzymać od państwa może wynosić nawet 240 złotych. Oznacza to, że w tym roku na konto pracownika Pracowniczych Planów Kapitałowych może wpłynąć nawet 732,90 złotych.

ZOBACZ TEŻ: Masz taki znak na dowodzie osobistym? Jesteś prawdziwym szczęściarzem.

Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze od państwa

Warto jednak wspomnieć o osobach, których roczne wpłaty nie przekraczają powyższego pułapu. W przypadku członków, których wynagrodzenia są mniejsze niż 1,2 wysokości wynagrodzenia minimalnego i zastosowały obniżenie swoich wpłat do 2 procent, również istnieje możliwość otrzymania dodatkowych 240 złotych.

Jest to możliwe tylko, jeżeli zgromadzą oni 25 procent z 732,90 złotych, czyli 183,23 złotych. W takim wypadku tacy członkowie programu również mogą liczyć na dodatkową wypłatę.