Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Czym jest hosting? Sprawdź najciekawsze odpowiedzi
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 23.02.2023 10:50

Czym jest hosting? Sprawdź najciekawsze odpowiedzi

None
Materiały promocyjne

Każdy, kto chce promować swoją firmę, powinien pomyśleć o założeniu firmowej strony internetowej. W dzisiejszych czasach konsumenci coraz częściej korzystają z sieci, szukając danych produktów albo usług, dlatego warto postawić na prowadzenie własnego serwisu WWW. Jednak aby strona internetowa była dostępna 24/7, należy wykupić hosting. Dlaczego jest on tak ważny i czym się kierować przy wyborze rodzaju hostingu?

Czym jest hosting?

Zdarza się, że pojęcie hostingu mylnie przywodzi na myśl pracę wykonywaną przez hostessy. I choć najczęściej prawidłowo kojarzy się z trzymaniem danych naszych serwisów WWW na dyskach w serwerowni jakiegoś dostawcy, to jednak wiele osób nie wie, na czym konkretnie polega hosting i w jakim celu się z niego korzysta.

Aby strona internetowa mogła być nieprzerwanie dostępna, serwer, na którym znajdują się pliki potrzebne do jej wyświetlania, musi być cały czas uruchomiony. Utrzymanie samemu nieustannie włączonego komputera często bywa nieopłacalne albo wręcz niemożliwe. Dlatego też warto korzystać z usług firm hostingowych, które udzielają dostępu do swoich zasobów i przetrzymują na dyskach dane naszej strony. Dzięki temu elementy składowe naszych serwisów WWW są ciągle uruchomione, a nasze strony internetowe da się odwiedzić o każdej porze dnia i nocy.

Iberion-350x200.png

Wybór rodzaju hostingu

Zanim zdecydujemy się na ofertę konkretnej firmy hostingowej, warto wiedzieć, jakie mamy dostępne na rynku rodzaje hostingów. Jednym z najpopularniejszych typów hostingu jest hosting współdzielony, który polega na tym, że firma hostingowa jeden serwer udostępnia paru klientom. Konfiguracja dzierżawionego serwera leży po stronie firmy hostingowej, dzięki czemu korzystanie z tego rodzaju hostingu jest niezwykle łatwe i przejrzyste. Drugim rodzajem hostingu jest VPS, który pozwala nam na osobistą, kompletną dzierżawę zasobów danego serwera. Jeśli zdecydujemy się na ten typ hostingu, mamy też możliwość indywidualnego dostosowywania serwera do potrzeb naszej strony internetowej. Trzecim rodzajem hostingu jest hosting dedykowany, który od hostingu VPS różni się tym, że mamy do dyspozycji cały komputer.

CloudHosting

CloudHosting, czyli inaczej hosting w chmurze, to nowoczesne i niezawodne rozwiązanie. Przewyższa tradycyjny hosting, który oferuje obsługę serwisów WWW na zaledwie pojedynczym serwerze. CloudHosting zapewnia rozmieszczenie plików stron internetowych na nawet kilkuset serwerach jednocześnie. Co to oznacza w praktyce? Decydując się na korzystanie z hostingu w chmurze, mamy pewność, że nasze strony internetowe zawsze będą działać z maksymalną prędkością. Nie musimy także martwić się awariami, bowiem w przypadku CloudHostingu ewentualne awarie mogą zostać automatycznie naprawione w przeciągu zaledwie ułamka sekundy. Nie powodują zatem braku dostępu do naszego serwisu WWW.

Liderem hostingu w chmurze jest firma nazwa.pl. Posiada ona węzły CDN, które chronią naszą stronę przed atakami. Są one rozmieszczone w sześciu miastach Polski, a także w innych krajach europejskich oraz w USA, dzięki czemu nazwa.pl może zapewnić swoim klientom błyskawiczne działanie stron WWW.

W swojej ofercie nazwa.pl zawiera trzy opcje serwerów z możliwością rozbudowy:

  • CloudHosting Start – 100 GB,
  • CloudHosting Biznes – 500 GB,
  • CloudHosting Pro – 1 TB.

Jeśli skorzystamy z usług tej firmy, mamy gwarancję, że nasza strona internetowa zawsze będzie się otwierać ekspresowo i będzie szczególnie odporna na ataki hakerów.

 

Artykuł sponsorowany

Tagi: Finanse