BiznesINFO.pl

Piotr Molecki/East News

Ceny nieruchomości w Zakopanem wystrzeliły. Boom podniósł je o 70 proc.

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Ceny zakopiańskich nieruchomości wystrzeliły w górę o niemal kilkadziesiąt procent. Agenci nieruchomości wskazują, że tamtejsze domy i mieszkania kupują nie tylko Polacy, ale również osoby z zagranicy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • O ile wzrosły ceny nieruchomości w Zakopanem

  • Za ile sprzedano najdroższe mieszkanie

  • Od czego uzależnione są ceny nieruchomości w Zakopanem

Zakopane i boom na nieruchomości

Ceny nieruchomości rosną w całej Polsce, jednakże w Zakopanem jest prawdziwy boom cenowy. Jak wynika z najnowszych analiz, tamtejsze ceny nieruchomości wzrosły, aż o niemal 70 proc.

Renata Wiatr z zakopiańskiego biura Perfect Nieruchomości cytowana przez Polsat News tłumaczy, że cena danej nieruchomości uzależniona jest od poziomu atrakcyjności lokalizacji. Dodaje, że właściciele domów i mieszkań w Zakopanem co roku podnoszą ceny ofertowe swoich nieruchomości.

Portal money.pl informuje, że najdroższe mieszkanie w Zakopanem w 2020 r. kosztowało 1,2 ml zł. Mieszkanie miało ponad 70 mkw., a cena za jeden metr kwadratowy wyniosła ponad 17 tys. zł., a to jeszcze nie koniec.

Ceny nieruchomości w Zakopanem rekordowe

Klienci kupują wszystko - od działek budowlanych, przez domy, po mieszkania z wielkiej płyty w centrum Zakopanego i apartamenty na obrzeżach miasta. Wiatr tłumaczy, że ceny kształtują się na różnym poziomie.

Ceny nieruchomości kształtują się w zależności od lokalizacji i udogodnień. Ekspertka tłumaczy, że te w centrum Zakopanego mogą kosztować nawet 30 tys. za mkw. Z kolei w przypadku działek pod Tatrami cena za mkw. wynosi ok. 100 zł, a działek budowlanych na obrzeżach Zakopanego - 800 zł/mkw.

Eksperci w rozmowie z money.pl wzrost cen nieruchomości w Zakopanem o 70 proc. tłumaczą tym, że znajduje się tam coraz mniej nieruchomości, a o pozwolenie na budowę na takim terenie jest strasznie trudno.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

Nieruchomościceny mieszkańPolska

Podobne artykuły

Polska i Świat

Gigantyczna kara dla polskiej firmy. Zakazali dystrybutorom sprzedaży przez internet
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek
Czytaj więcej >

Finanse

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Domeny rządowe odsyłają na strony dla dorosłych
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]