Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Były trener Małysza właśnie ujawnił. Mocne zaskoczenie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 16.10.2023 14:56

Były trener Małysza właśnie ujawnił. Mocne zaskoczenie

Apoloniusz Tajner
Andrzej Iwanczuk/Reporter

Coraz więcej osób zaczyna ujawniać swoje plany na okres po wyborach. Do tej grupy przyłączył się również dawny trener Adama Małysza i były prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Czy Tajner wejdzie do Sejmu?

Były prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner był kandydatem do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, był numerem 3 na liście nr 6 (KO) w okręgu wyborczym w Bielsku-Białej.

Portal Onet.pl donosi, że Tajner w poniedziałkowy poranek powiedział żartobliwie przed wywiadem dla serwisu, że “najpierw trzeba wejść do Sejmu”, a potem rozmawiać. Pomimo tego, ma jednak dość ambitne plany.

Nie wiadomo, co będzie

Zdaniem Tajnera, nie wiadomo jak potoczą się najbliższe wydarzenia. Do czasu wyłonienia rządu i komisji nie będzie mógł działać w parlamencie - przyczyną wszystkiego mają być “perturbacje”.

Dawny trener Adama Małysza ujawnił jednak Onetowi, czym zamierza zająć się w Sejmie w nadchodzącej kadencji. Jego szanse na otrzymanie mandatu poselskiego są bardzo wysokie - według stanu PKW na godz. 14:38, otrzymał on 12,6 tys. głosów.

Plany i zaskoczenie

Apoloniusz Tajner planuje wejść w skład komisji sportu, gdzie będzie działał na rzecz dzieci i młodzieży. Dodatkowo, według jego wypowiedzi dla Onetu, ma również zajmować się samorządami oraz małymi i średnimi przedsiębiorcami.

Były prezes PZN nie jest natomiast zaskoczony wysoką frekwencją. Przyznał bowiem w rozmowie z Onetem, że z jego wizyt w miejscowościach okręgu wyborczego wyciągnął wniosek, iż do urn może pójść ponad 70 proc. osób. Większość mieszkańców z tych miejscowości oczekiwała bowiem zmian.