Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Koalicja Obywatelska

Koalicja Obywatelska

Koalicja Obywatelska, to twór w którego skład wchodzą zjednoczone ugrupowania opozycyjne. Największą siłą KO jest Platforma Obywatelska. W skład KO wchodzi także SLD, Zieloni, .Nowoczesna.

ksiądz
07.02.2024 10:24 Zmiany w Funduszu Kościelnym. Zapadła kluczowa decyzja

Zmiany w Funduszu Kościelnym były zapowiadane jeszcze przed wyborami. Teraz wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że prace mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu. Zmiany będą dotyczyły nie tylko finansowania Kościołów, ale także związków wyznaniowych.

Banknoty w portfelu
13.12.2023 12:09 1500 złotych dla polskich rodzin. Dodatek ma ruszyć "natychmiast"

Wtorkowe expose Donalda Tuska było pełne planów nowego premiera na najbliższy okres rządów. Jednym z nich jest tzw. “babciowe”, określone w przemówieniu jako element pakietu “Aktywna mama”. Co więcej, według deklaracji nowego premiera, świadczenie miałoby ruszyć “natychmiast”.

Donald Tusk, banknoty
02.11.2023 20:30 Obliczyli, ile będą kosztować najważniejsze obietnice wyborcze KO. Ogromna kwota

Jeden z portali postanowił obliczyć, ile będą kosztować budżet państwa przedwyborcze obietnice Koalicji Obywatelskiej. Sprawdzono, ile wyniesie wprowadzenie w życie najważniejszych kwestii, między innymi uporządkowanie wymiaru sprawiedliwości czy też legalna aborcja do 12. tygodnia ciąży.

zakupy
19.10.2023 19:37 Zakaz handlu w niedziele zniknie? Padła jasna deklaracja

Kilka dni po wyborach pojawia się coraz więcej deklaracji polityków w kontekście złożonych obietnic. Głos zabrała również Małgorzata Kidawa-Błońska - tym razem w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Nie pozostawiła jednocześnie żadnych wątpliwości.

Apoloniusz Tajner
16.10.2023 14:56 Były trener Małysza właśnie ujawnił. Mocne zaskoczenie

Coraz więcej osób zaczyna ujawniać swoje plany na okres po wyborach. Do tej grupy przyłączył się również dawny trener Adama Małysza i były prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Donald Tusk
13.10.2023 23:25 Koalicja Obywatelska. Program na wybory parlamentarne 2023

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie partia Donalda Tuska i jego koalicjantów jest największym zagrożeniem dla Jarosława Kaczyńskiego. W czasie konwencji Koalicji Obywatelskiej przedstawiono najważniejsze punkty z „100 konkretów na 100 dni”.

Michał Kołodziejczak
04.10.2023 08:59 Michał Kołodziejczak został okradziony. "Straty na wiele tysięcy zł i brak możliwości kontynuowania pracy"

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii i kandydat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach, został okradziony. Polityk przekazał również, że dostał wiadomość o niepokojącej treści. Po kilku godzinach napisał, że sprawą zajmuje się policja.

Seniorzy liczący pieniądze
28.09.2023 09:35 3600 zł więcej w portfelu, wcześniejsza emerytura i renta wdowia. Sprawdzamy, jak partie walczą o głosy seniorów

Już 15 października Polacy zdecydują o tym, które ugrupowanie polityczne będzie rządzić w naszym kraju przez następne cztery lata. Od przedstawienia programów wyborczych przez największe partie minęło sporo czasu, dlatego teraz omówimy ich najważniejsze punkty dotyczące seniorów i tego, co oferują im politycy. Na tapet bierzemy propozycje Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości i Nowej Lewicy.

Dziennikarze "RadiaZET" dotarli do informacji, z których wynika, że Daniel Obajtek dokonał zakupu kolejnych działek.
11.01.2023 11:12 Afera Orlenu. Posłowie Koalicji Obywatelskiej stworzyli specjalny kalkulator

Posłowie Platformy Obywatelskiej stworzyli specjalny kalkulator. Wylicza on szacunkową kwotę, jaką kierowcy mieli przepłacać w ostatnich miesiącach, tankując na stacjach Orlenu.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Czarzasty stawia Schetynie ultimatum. Lider SLD stracił już cierpliwość

Grzegorz Schetyna ma nie lada problem. Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Czarzasty, postawił mu bowiem ultimatum na antenie Polsat News. Zgodnie z tym przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma czas do środy, by ustalić ostateczny skład Koalicji Obywatelskiej. Jeśli tak się nie stanie, SLD zacznie tworzyć własny blok lewicowy, który będzie konkurował z Platformą i jej sojusznikami.Jeżeli ten projekt zostanie przez ludzi nierozsądnych rozbity, w czwartek zacznę tworzyć blok lewicowy. Jeżeli nie uda się zrobić wspólnej koalicji, w czwartek wskażę winnych. Rozwalamy projekt, który potencjalnie ma możliwość wygrania wyborów - mówił w Polsacie Czarzasty.

Sejm parlament posłowie
03.07.2021 02:00 Sondaż bezlitosny dla koalicji rządzącej. Satelity PiS bez żadnych szans

Sondaż IBRiS jest wyjątkowo niekorzystny dla koalicjantów PiS. Bez współpracy z partią Jarosława Kaczyńskiego mogą liczyć na znikome uznanie wśród obywateli. Jedno z nowych ugrupowań osiągnęło nawet zerowe poparcie.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie poparcie dla Zjednoczonej Prawicy ujawnia nowy sondażJakim uznaniem cieszą się koalicjanciIle osób popiera opozycję

TVP Info do likwidacji
23.02.2021 01:00 TVP Info grozi likwidacja. Zebrano już pierwsze podpisy w sprawie ustawy

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego KO chce zlikwidować TVP InfoJakie działania podjęli politycy w tym zakresieCo na ten temat sądzi PiS

Sondaż niekorzystny dla PiS
08.02.2021 01:00 Najnowszy sondaż fatalny dla PiS. Nowogrodzka traci władzę

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie wyniki prezentuje sondaż IBRISJaka opozycyjna koalicja mogłaby wyprzedzić PiSJakie są tendencje wśród wyborców

Nowy sondaż poparcia
15.01.2021 01:00 Przełom w najnowszym sondażu poparcia. Koalicja Obywatelska wyprzedzona, jest nowe drugie miejsce

Z tego artykułu dowiesz się:Ile procent poparcia uzyskały poszczególne partieKto wyprzedził Koalicję ObywatelskąKto według sondażu znalazł się na granicy progu wyborczego

Sondaż korzystny dla PiS
31.12.2020 01:00 Najnowszy sondaż i prawie 40 proc. poparcia dla PiS. Groźny konkurent władzy poza parlamentem

Z tego artykułu dowiesz się:Na jakie poparcie mogą liczyć partie polityczne według nowego sondażuCo musiałoby się wydarzyć, aby PiS uzyskał większość mandatówKtóre ugrupowanie nie znalazłoby się w parlamencie

biznes-info-640x433
14.10.2019 02:00 Wyborcy opozycji mogli przez pomyłkę oddać nieważne głosy. Wszystko przez głupi błąd

Zgodnie z cząstkowymi wynikami wyborów Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne. Na informację o tym, kto zwyciężył w wyborach do Senatu trzeba poczekać na oficjalne dane.

biznes-info-640x433
26.09.2019 02:00 Najnowszy sondaż wyborczy. Pięć partii w Sejmie

Sondaż wyborczy został wykonany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie gazety “Super Express”. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-25 września na próbie 1101 obywateli.

  • 1
  • 2