Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Koalicja Obywatelska

Koalicja Obywatelska

Koalicja Obywatelska, to twór w którego skład wchodzą zjednoczone ugrupowania opozycyjne. Największą siłą KO jest Platforma Obywatelska. W skład KO wchodzi także SLD, Zieloni, .Nowoczesna.

ksiądz
07.02.2024 10:24 Zmiany w Funduszu Kościelnym. Zapadła kluczowa decyzja

Zmiany w Funduszu Kościelnym były zapowiadane jeszcze przed wyborami. Teraz wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że prace mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu. Zmiany będą dotyczyły nie tylko finansowania Kościołów, ale także związków wyznaniowych.

Banknoty w portfelu
13.12.2023 12:09 1500 złotych dla polskich rodzin. Dodatek ma ruszyć "natychmiast"

Wtorkowe expose Donalda Tuska było pełne planów nowego premiera na najbliższy okres rządów. Jednym z nich jest tzw. “babciowe”, określone w przemówieniu jako element pakietu “Aktywna mama”. Co więcej, według deklaracji nowego premiera, świadczenie miałoby ruszyć “natychmiast”.

Donald Tusk, banknoty
02.11.2023 20:30 Obliczyli, ile będą kosztować najważniejsze obietnice wyborcze KO. Ogromna kwota

Jeden z portali postanowił obliczyć, ile będą kosztować budżet państwa przedwyborcze obietnice Koalicji Obywatelskiej. Sprawdzono, ile wyniesie wprowadzenie w życie najważniejszych kwestii, między innymi uporządkowanie wymiaru sprawiedliwości czy też legalna aborcja do 12. tygodnia ciąży.

zakupy
19.10.2023 19:37 Zakaz handlu w niedziele zniknie? Padła jasna deklaracja

Kilka dni po wyborach pojawia się coraz więcej deklaracji polityków w kontekście złożonych obietnic. Głos zabrała również Małgorzata Kidawa-Błońska - tym razem w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Nie pozostawiła jednocześnie żadnych wątpliwości.

Apoloniusz Tajner
16.10.2023 14:56 Były trener Małysza właśnie ujawnił. Mocne zaskoczenie

Coraz więcej osób zaczyna ujawniać swoje plany na okres po wyborach. Do tej grupy przyłączył się również dawny trener Adama Małysza i były prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Donald Tusk
13.10.2023 23:25 Koalicja Obywatelska. Program na wybory parlamentarne 2023

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie partia Donalda Tuska i jego koalicjantów jest największym zagrożeniem dla Jarosława Kaczyńskiego. W czasie konwencji Koalicji Obywatelskiej przedstawiono najważniejsze punkty z „100 konkretów na 100 dni”.

Michał Kołodziejczak
04.10.2023 08:59 Michał Kołodziejczak został okradziony. "Straty na wiele tysięcy zł i brak możliwości kontynuowania pracy"

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii i kandydat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach, został okradziony. Polityk przekazał również, że dostał wiadomość o niepokojącej treści. Po kilku godzinach napisał, że sprawą zajmuje się policja.

Seniorzy liczący pieniądze
28.09.2023 09:35 3600 zł więcej w portfelu, wcześniejsza emerytura i renta wdowia. Sprawdzamy, jak partie walczą o głosy seniorów

Już 15 października Polacy zdecydują o tym, które ugrupowanie polityczne będzie rządzić w naszym kraju przez następne cztery lata. Od przedstawienia programów wyborczych przez największe partie minęło sporo czasu, dlatego teraz omówimy ich najważniejsze punkty dotyczące seniorów i tego, co oferują im politycy. Na tapet bierzemy propozycje Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości i Nowej Lewicy.

Dziennikarze "RadiaZET" dotarli do informacji, z których wynika, że Daniel Obajtek dokonał zakupu kolejnych działek.
11.01.2023 11:12 Afera Orlenu. Posłowie Koalicji Obywatelskiej stworzyli specjalny kalkulator

Posłowie Platformy Obywatelskiej stworzyli specjalny kalkulator. Wylicza on szacunkową kwotę, jaką kierowcy mieli przepłacać w ostatnich miesiącach, tankując na stacjach Orlenu.

Sejm parlament posłowie
22.03.2022 09:24 Sondaż bezlitosny dla koalicji rządzącej. Satelity PiS bez żadnych szans

Sondaż IBRiS jest wyjątkowo niekorzystny dla koalicjantów PiS. Bez współpracy z partią Jarosława Kaczyńskiego mogą liczyć na znikome uznanie wśród obywateli. Jedno z nowych ugrupowań osiągnęło nawet zerowe poparcie.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie poparcie dla Zjednoczonej Prawicy ujawnia nowy sondażJakim uznaniem cieszą się koalicjanciIle osób popiera opozycję

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Opozycja rusza w Polskę w nowym programem, przede wszystkim niższe podatki

Koalicja Obywatelska ruszyła z programem, któremu nadała nazwę “Nowy porządek, gospodarczy START”, stąd też chce, aby wszystkie elementy programy były “startem”.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Czarzasty stawia Schetynie ultimatum. Lider SLD stracił już cierpliwość

Grzegorz Schetyna ma nie lada problem. Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Czarzasty, postawił mu bowiem ultimatum na antenie Polsat News. Zgodnie z tym przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma czas do środy, by ustalić ostateczny skład Koalicji Obywatelskiej. Jeśli tak się nie stanie, SLD zacznie tworzyć własny blok lewicowy, który będzie konkurował z Platformą i jej sojusznikami.Jeżeli ten projekt zostanie przez ludzi nierozsądnych rozbity, w czwartek zacznę tworzyć blok lewicowy. Jeżeli nie uda się zrobić wspólnej koalicji, w czwartek wskażę winnych. Rozwalamy projekt, który potencjalnie ma możliwość wygrania wyborów - mówił w Polsacie Czarzasty.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 Lider SLD oskarża Schetynę: To on przyczyni się do zwycięstwa PiS

SLD nie zostało zaproszone do tworzenia Koalicji Obywatelskiej razem z Platformą Obywatelską, Inicjatywą Polską oraz Nowoczesną. O tym dowiedzieliśmy się w czwartek rano, kiedy to Grzegorz Schetyna zapowiedział, że partyjne doły PO nie zgadzają się na takie rozwiązanie. Już 2,5 godziny później SLD zorganizowało swoje spotkanie w Łodzi, na którym byli nie tylko politycy Sojuszu, ale także i samorządowcy wywodzący się z tej partii, którzy do wyborów mają iść razem z SLD.Podczas spotkania nie obyło się bez gorzkich słów z ust Włodzimierza Czarzastego, który podsumowywał działanie Platformy Obywatelskiej. Lider SLD stwierdził otwarcie, że Schetyna zdecydował się na działanie, które dla PiS jest niczym błogosławieństwo. Przypomnijmy bowiem, że według ostatniego sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej, największe szanse opozycji na pokonanie PiS dawała szeroka koalicja partii opozycyjnych, a nie pomniejsze bloki. Czarzasty oskarżył także Schetynę o zniszczenie projektu, który po transformacji był największym i najlepszym z projektów łączących opozycję, a nawet zarzucił mu "niejasną drogę na granicy współpracy z PiS".Szef PO, Grzegorz Schetyna, zrobił wielki krok w kierunku zwycięstwa PiS. 50% ludzi, którzy głosowali na KO uważało, że jest to najlepszy projekt w Polsce na zwycięstwo z PiS. 50% ludzi chce, aby ten projekt wygrał z PiS-em. Projekt, który dał 38% głosów Polek i Polaków, został rozwalony - skomentował Czarzasty.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:09 Najnowszy sondaż wyborczy. Pięć partii w Sejmie

Sondaż wyborczy został wykonany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie gazety “Super Express”. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-25 września na próbie 1101 obywateli.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:09 Wyborcy opozycji mogli przez pomyłkę oddać nieważne głosy. Wszystko przez głupi błąd

Zgodnie z cząstkowymi wynikami wyborów Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne. Na informację o tym, kto zwyciężył w wyborach do Senatu trzeba poczekać na oficjalne dane.

Sondaż korzystny dla PiS
22.03.2022 08:36 Najnowszy sondaż i prawie 40 proc. poparcia dla PiS. Groźny konkurent władzy poza parlamentem

Z tego artykułu dowiesz się:Na jakie poparcie mogą liczyć partie polityczne według nowego sondażuCo musiałoby się wydarzyć, aby PiS uzyskał większość mandatówKtóre ugrupowanie nie znalazłoby się w parlamencie

Nowy sondaż poparcia
22.03.2022 08:33 Przełom w najnowszym sondażu poparcia. Koalicja Obywatelska wyprzedzona, jest nowe drugie miejsce

Z tego artykułu dowiesz się:Ile procent poparcia uzyskały poszczególne partieKto wyprzedził Koalicję ObywatelskąKto według sondażu znalazł się na granicy progu wyborczego

  • 1
  • 2