Posłowie Patformy Obywatelskiej
Autor Kasper Starużyk - 12 Lipca 2019

Opozycja rusza w Polskę w nowym programem, przede wszystkim niższe podatki

Nowy program Koalicji Obywatelskiej przedstawił dzisiejszy “Puls Biznesu”. Wynika z niego, że opozycjoniści postawią na niższe podatki, wyższe płace, udogodnienia dla przedsiębiorców oraz zmniejszanie biurokracji.

Koalicja Obywatelska ruszyła z programem, któremu nadała nazwę “Nowy porządek, gospodarczy START”, stąd też chce, aby wszystkie elementy programy były “startem”.

Jaki pomysł ma KO na zwiększenie wynagrodzenia?

Jak mówią sami koalicjanci największy priorytet chcą nadać programowi “wyższa płaca START”. Przede wszystkim mowa tutaj o zmniejszeniu kosztów pracy a także obciążenia fiskalnego pensji. Do projektu można przypisać także propozycje ulg podatkowych dla przedsiębiorców. KO proponuje także zmniejszenie opodatkowania emerytury. Osoby, które zarabiają poniżej 4,5 tys. zł brutto mają też otrzymać dodatkową pomoc od państwa. Pensja minimalna ma plasować się w połowie średniej krajowej, a młodzi przedsiębiorcy będą mogli liczyć na ulgi PIT.

Wzmocnienie systemu emerytalnego

Dużo propozycji Koalicja Obywatelska ma także wobec emerytów. Przede wszystkim jest to plan wzmocnienia systemu emerytalnego poprzez zasilenie kont emerytalnych akcjami skarbu państwa. Konto w ZUS będzie mogło składać się więc z papierów wartościowych. W grę wchodzić będzie także dodatkowa premia do emerytury za długi staż pracy, co jest również podyktowane chęcią zatrzymania ludzi jak najdłużej w pracy.

Wzmocnienie władzy lokalnej

Koalicjanci zakładają także proces decentralizacyjny i wzmocnienie władzy samorządowej, która miałaby mieć większy wpływ na rozwój regionalny. Miałoby to nastąpić dzięki zwiększeniu zysków z podatków PIT i CIT.

500 plus z dnia na dzień traci na wartości, inflacja pożera dodatek500 plus z dnia na dzień traci na wartości, inflacja pożera dodatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.