By Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16965835
By Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16965835
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Kwietnia 2020

Zaskakujący sondaż wyborczy. Nastąpiło przetasowanie

Sondaż Kantar przedstawił spore przetasowanie wśród partii w Polsce.

Sondaż wyborczy Kantar: Zjednoczona Prawica traci poparcie

Kantar przeprowadził sondaż dotyczący wyborów do Sejmu, które miałyby się odbyć w najbliższą niedzielę, ale już po zakończeniu epidemii. Liderem pozostaje Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienie), która może liczyć na 36 proc. głosów. Co ciekawe, najnowszy sondaż jest gorszy dla rządzących względem poprzedniego - poparcie dla Prawicy jest niższe o 5 proc.

Sondaż nie jest korzystny dla Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni). Ugrupowanie może liczyć na poparcie 21 proc. wyborców. Choć KO nadal zajmuje drugie miejsce, to w porównaniu z poprzednim miesiącem notuje stratę 7 pkt. proc.

Zerowy VAT na kolejny rodzaj towaru? Teraz faktycznie czekają nas obniżki cen?Zerowy VAT na kolejny rodzaj towaru? Teraz faktycznie czekają nas obniżki cen?Czytaj dalej

Sondaż Kantar: PSL z dwucyfrówką

Na trzecim miejscu uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska. Notowania tego ugrupowania podniosły się o 5 pkt proc. Z sondażu wynika, że PSL może liczyć na 12 proc. poparcie. Do sejmu dostaliby się także posłowie Lewicy. Ostatni sondaż przyniósł partii wzrost o 1 pkt proc. - w sumie 11 proc. Wyższy wynik uzyskała także Konfederacja - 8 proc., co w porówaniu do poprzedniego sondażu daje wzrost o 3 pkt proc.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany

Z sondażu przeprowadzonego przez Kantar wynika, że z ogółu osób deklarujących oddanie głosu 12 proc. nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje. To więcej o 3 pkt proc. względem marca.

Sondaż Kantar: frekwencja w wyborach

Z sondażu wynika, że udział w wyborach parlamentarnych po epidemii zadeklarowało 72 proc. ankietowanych. 51 proc. na pewno zagłosuje, z kolei 21 proc. raczej odda głos. Natomiast 23 proc. respondentów nie zamierza brać udziału w wyborach - 13 proc. zdecydowanie nie pójdzie do urny, natomiast 10 proc. raczej nie zagłosuje. Zaledwie 4 proc. pytanych nie wie jeszcze, co zrobi.

W stosunku do sondażu z poprzedniego miesiąca znacznie podniósł się odsetek osób składających zdecydowane deklaracje udziału w wyborach. Polaków. Takich osób jest o 15 proc. więcej w porównaniu do marca.

Sondaż Kantar został przeprowadzony w dniach 16-17 kwietnia 2020 roku na reprezentatywnej próbie 954 osób w wieku 18 i więcej lat.

Rzecznik rządu ujawnił, które obostrzenia będą niedługo zniesione. Decyzje o złagodzeniu nawet już dziśRzecznik rządu ujawnił, które obostrzenia będą niedługo zniesione. Decyzje o złagodzeniu nawet już dziśCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News