Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Lewica

Lewica

Koalicja ugrupowań politycznych o lewicowych poglądach, możliwa także nowa nazwa SLD.

sanatorium, pianiądze
15.04.2024 20:48 Tyle trzeba dopłacić. Pacjenci sanatoriów łapią się za głowy

Sanatorium za darmo? Niestety, to przywilej tylko niewielkiej grupy. Większość pacjentów za pobyt musi zapłacić - i to nie mało. Zarówno kwoty, jak i to, za co trzeba dopłacić, będąc w sanatorium, przyprawiają o zawrót głowy. Ministerstwo Zdrowia ”zastanawia się" nad reformą.

pieniądze emeryt
06.03.2024 18:39 Wielu Polaków może zyskać naprawdę sporo, ważny projekt. Są konkretne wyliczenia

Przed wyborami parlamentarnymi jedną z większych obietnic Lewicy było przeprocedowanie projektu o tzw. rencie wdowiej. Miałaby ona pomóc emerytom, którzy zostają sami, w pokryciu kosztów codziennego życia. W sieci utworzona została właśnie specjalna strona internetowa, pokazująca symulacje i konkretne wyliczenia, dotyczące wysokości potencjalnych nowych świadczeń. Wynika z nich, że seniorzy mogliby naprawdę wiele zyskać. Wyjaśniamy, o co chodzi i podajemy przykłady.

Państwowa Inspekcja Pracy, Główny Inspektorat Pracy, PIP
23.02.2024 23:15 Znana firma zwolniła 200 osób. Mieli kilkadziesiąt minut na opuszczenie firmy

Ponad 200 pracowników oddziału firmy Aptiv z siedzibą w Krakowie w jednej chwili straciło pracę. Bez ostrzeżenia i bez powodu. Sprawa zainteresował nie tylko Okręgowy Inspektorat Pracy, ale także posłowie Lewicy Razem.

Politycy Nowej Lewicy
13.10.2023 23:30 Nowa Lewica. Program na wybory parlamentarne 2023

Wybory parlamentarne już 15 października. Właśnie wtedy wyborcy zdecydują o tym, kto zasiądzie w Sejmie i Senacie. Każda z partii politycznych przedstawiła swoje postulaty, którymi pragnie zdobyć zaufanie i głosy wyborców. Czym politycy Nowej Lewicy chcą przekonać Polaków do oddania głosu na swoje ugrupowanie?

Lewica
26.06.2023 19:41 Lewica obiecuje refundację in vitro, urlop menstruacyjny, budowę 300 tys. mieszkań na wynajem

Partie polityczne przedstawiają swoje programy. Kilka dni temu pisaliśmy o pomysłach Konfederacji, tym razem czas na Lewicę. Dwa dni temu w Warszawie odbyła się konwencja partii pod hasłem "Bezpieczna Pol(s)ka". Obecni na niej politycy skupili się przede wszystkim na postulatach, które dotyczyły kobiet.

Święcąca się żarówka
15.10.2022 11:25 TGE odpowiada na zarzuty dotyczące manipulacji cenami energii

Towarowa Giełda Energii odniosła się do zarzutów manipulacji cenami energii. TGE zaznacza, że na bieżąco bada nietypowe zachowania uczestników rynku energii.

biznes-info-640x433
26.09.2019 02:00 Najnowszy sondaż wyborczy. Pięć partii w Sejmie

Sondaż wyborczy został wykonany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie gazety “Super Express”. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-25 września na próbie 1101 obywateli.