Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > WP: Hołownia już zaczyna budować swoją armię. Zaczął od podebrania znanej posłanki
Radosław Święcki
Radosław Święcki 07.09.2020 02:00

WP: Hołownia już zaczyna budować swoją armię. Zaczął od podebrania znanej posłanki

Szymon Hołownia będzie miał wkrótce swoją przedstawicielkę w Sejmie?
eastnews/Piotr Molecki

Hanna Gill-Piątek opuści Lewicę?

Posłanka Hanna Gill-Piątek jak informuje Wirtualna Polska ma w tym tygodniu opuścić klub parlamentarny Lewicy, którego była członkiem od jesieni zeszłego roku, kiedy to zadebiutowała jako posłanka (startowała z drugiego miejsca w Łodzi). Gill-Piątek ma zarazem zrezygnować z członkostwa w ugrupowaniu Wiosna Roberta Biedronia, które współtworzyła od samego początku i była jego koordynatorką w okręgu piotrkowskim. 

Hanna Gill-Piątek jak przypomina WP była członkiem sztabu Roberta Biedronia w niedawnej kampanii prezydenckiej. Swego czasu poważnie rozważano jej kandydaturę na szefową kampanii kandydata Lewicy, ale miał nie zgodzić się na nią SLD, stąd na czele sztabu stanął ostatecznie Tomasz Trela. 

Pierwsza posłanka Hołowni?

Z informacji portalu wynika, że Gill-Piątek może wkrótce nawiązać współpracę z jednym z konkurentów Biedronia w walce o prezydenturę Szymonem Hołownią, który po dobrym wyniku w wyborach buduje swój ruch Polska 2050. Informatorzy WP twierdzą, że niedawno doszło do spotkania posłanki z Hołownią, które miało być “obiecujące”.

Hanna Gill-Piątek nie komentuje informacji portalu. Jeśli jednak doniesienia o współpracy z ruchem niedawnego kandydata na prezydenta potwierdzą się, wówczas Polska 2050 będzie miała swojego pierwszego reprezentanta w Sejmie. W tej sytuacji najpewniej kwestią czasu będzie utworzenie koła poselskiego.

Tagi: Lewica Sejm