BiznesINFO.pl

eastnews/Piotr Molecki

WP: Hołownia już zaczyna budować swoją armię. Zaczął od podebrania znanej posłanki

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Hanna Gill-Piątek opuści Lewicę?

Posłanka Hanna Gill-Piątek jak informuje Wirtualna Polska ma w tym tygodniu opuścić klub parlamentarny Lewicy, którego była członkiem od jesieni zeszłego roku, kiedy to zadebiutowała jako posłanka (startowała z drugiego miejsca w Łodzi). Gill-Piątek ma zarazem zrezygnować z członkostwa w ugrupowaniu Wiosna Roberta Biedronia, które współtworzyła od samego początku i była jego koordynatorką w okręgu piotrkowskim. 

Hanna Gill-Piątek jak przypomina WP była członkiem sztabu Roberta Biedronia w niedawnej kampanii prezydenckiej. Swego czasu poważnie rozważano jej kandydaturę na szefową kampanii kandydata Lewicy, ale miał nie zgodzić się na nią SLD, stąd na czele sztabu stanął ostatecznie Tomasz Trela. 

Pierwsza posłanka Hołowni?

Z informacji portalu wynika, że Gill-Piątek może wkrótce nawiązać współpracę z jednym z konkurentów Biedronia w walce o prezydenturę Szymonem Hołownią, który po dobrym wyniku w wyborach buduje swój ruch Polska 2050. Informatorzy WP twierdzą, że niedawno doszło do spotkania posłanki z Hołownią, które miało być “obiecujące”.

Hanna Gill-Piątek nie komentuje informacji portalu. Jeśli jednak doniesienia o współpracy z ruchem niedawnego kandydata na prezydenta potwierdzą się, wówczas Polska 2050 będzie miała swojego pierwszego reprezentanta w Sejmie. W tej sytuacji najpewniej kwestią czasu będzie utworzenie koła poselskiego.

Tagi:

LewicaSejm

Podobne artykuły

Polska i Świat

Zawód bezrobotny. W Niemczech zmarł człowiek, który 46 lat żył na koszt państwa i był z tego dumny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Brawurowa jazda 27-latka z Elbląga. Motocyklista dostał 20 mandatów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Plastikowy dokument tożsamości odejdzie do lamusa. Czas na mDowód
Czytaj więcej >

Finanse

Aleksander Kwaśniewski o swojej emeryturze. „Zarabiam i jakoś muszę sobie dawać radę”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Tysiące laptopów za darmo. Ministerstwo edukacji rozszerza listę osób uprawnionych
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Sprzedajesz w internecie? Uważaj, bo możesz stracić wszystko
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]