Prawo i Sprawiedliwość może mieć samodzielną większość w Sejmie
Wikipedia/ fot. Rafał Zambrzycki
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Września 2019

Najnowszy sondaż wyborczy. Pięć partii w Sejmie

W najbliższych wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 45 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską swój głos oddałoby 26 proc. wyborców - to najważniejsze wyniki sondażu wyborczego, który publikuje dziś gazeta “Super Express”. Łącznie do parlamentu weszłoby pięć partii. Wybory do Sejmu odbędą się 13 października.

Sondaż wyborczy został wykonany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie gazety “Super Express”. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-25 września na próbie 1101 obywateli.

Sondaż świetny dla PiS

Wyniki sondażu wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie 45 proc. głosów badanych. Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie na poziomie 26 proc. Z kolei 14 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Lewicę. Do parlamentu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania. Na Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska głos zamierzałoby oddać 7 proc. badanych, a na Konfederację - 5 procent. Jeśli wyniki sondażu potwierdziłyby się, to Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć sejmową większość.

Sondaż taki jak ostatnio

Dwa dni temu opublikowane zostały wyniki sondażu wykonanego na zlecenie RMF.FM i gazety “Dziennik Gazeta Prawna”. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. Również w tym sondażu Prawo i Sprawiedliwość zanotowało prawie dwukrotnie większy wynik niż Koalicja Obywatelska (44,5 do 23 proc.).

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Ananasy masowo wycofywane. GIS ostrzega przed ich jedzeniemAnanasy masowo wycofywane. GIS ostrzega przed ich jedzeniemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Aleksandra Kwaśniewska ma powody do radości. Fani składają jej gratulacje

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News