Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Największa partia opozycji chce zmienić nazwę. Politycy ujawniają, kiedy mają zamiar ją zmienić
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 16.07.2020 02:00

Największa partia opozycji chce zmienić nazwę. Politycy ujawniają, kiedy mają zamiar ją zmienić

Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 06.05.2020.Cd. 11. posiedzenia Sejmu IX kadencji. N/z: przedwodniczacy PO Borys Budka
https://eastnews.pl/Jakub-Kaminski

Platforma Obywatelska zmieni szyki?

Borys Budka, szef PO na konferencji po zebraniu zarządu partii, stwierdził, że nowa formuła Koalicji Obywatelskiej ma zostać opracowana do końca lipca tego roku. Przypomnijmy, że obecnie w skład KO wchodzi Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni, ale przewodniczący już zapowiada otwarcie się na nowe środowiska.

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM, Budka nie wykluczył, że zmianie ulegnie nie tylko program partii, ale także jej logo i nazwa. -Ważniejszy jest program, ważniejsza jest formuła działania, ważniejsze są sprawne struktury aniżeli zajmowanie się nazwą czy partyjnym logo – to jest kwestia wtórna - zaznaczył. Kolejny zarząd Platformy ma zebrać się w przyszłym tygodniu. Wtedy mają zostać podjęte wstępne decyzje dotyczące przyszłości formacji.

Platforma Obywatelska postawi na "Trzaska"?

- Podziękowaliśmy sztabowi za dobrą pracę, Rafałowi za wielkie zaangażowanie, a teraz przed nami znalezienie formuły rozszerzania Koalicji Obywatelskiej, przede wszystkim o samorządowców, o ludzi, którzy zaangażowali się w tę kampanię. To jest niesamowity potencjał głosów i niesamowite wyzwanie - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Borys Budka.

Wszystko wskazuje na to, że Platforma Obywatelska chce postawić na Rafała Trzaskowskiego w swojej nowej odsłonie. - Rafał jest gotowy na to, żeby tę energię, którą ma, spożytkować na rozszerzenie tej formuły - cytuje RMF FM słowa przewodniczącego PO. Jak podaje dziennik.pl, na piątek zaplanowane jest ważne wystąpienie Trzaskowskiego w Gdyni, które może wiele powiedzieć o kierunku zmian w Platformie. Ponadto, Budka zastrzegł, że całą Koalicję Obywatelską czeka ogrom pracy, ale także jest to czas na wyciągnięcie wniosków z przegranych wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że to kolejne z rzędu, przegrane wybory Platformy Obywatelskiej, a formacja znów poległa w starciu z Prawem i Sprawiedliwością.