sondaż pis
Autor Paulina Musianek - 30 Lipca 2019

Najnowszy sondaż: PiS nie potrzebuje wsparcia PSL. Niczyjego wsparcia nie potrzebuje

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Na zlecenie RMF FM i “DGP” IBRIS przygotował sondaż, z którego wynika, że gdyby wybory przeprowadzono teraz, bezsprzecznie wygrałby PiS.

PiS na czele wyścigu do parlamentu

41,7 % - taka część ankietowanych Polaków, którzy chcą zagłosować, swój głos oddałoby na Prawo i Sprawiedliwość, jak informuje RMF FM i "DGP"opierając się na sondażu IBRIS.

Tuż za PiS-em uplasowałaby się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, samorządowcy). Według sondażu zdobyła 25% głosów. Do parlamentu dostałaby się jeszcze lewica lewica, czyli SLD, Wiosna i Razem, dzięki poparciu 10,2% ankietowanych.

Za to przynajmniej na 4 lata musielibyśmy się pożegnać z PSL - w badaniu opinii publicznej zyskali tylko 2,8% głosów. Do parlamentu nie weszłyby ugrupowanie KORWIN i Narodowcy mając tylko 2,6% głosów.

Gdyby wyniki sondażu się potwierdziły PiS mógłby liczyć na nieco ponad 260 mandatów. Wystarczyłoby to im do samodzielnego rządzenia, jednak nie na zmianę konstytucji.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

Mało zadowalająca frekwencja

W badaniu IBRIS Polacy zostali też zapytani, jak wielu z nich chce wziąć udział w wyborach. Do urn poszłoby na pewno tylko 39,1% ankietowanych. Mniej pewnych udziału w wyborach było 17,4% badanych, a "raczej nie" odpowiedziało 13%.

Aż 29,8% ankietowanych, czyli prawie ⅓ osób, na pewno nie zdecydowałaby się zagłosować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
  4. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News