Wygląda na to, że PiS wygra też wybory do Senatu, ale z mniejszą przewagą
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Października 2019

Wyniki wyborów do Senatu. Przewaga PiS topnieje w szybkim tempie

Wyniki wyborów do Senatu - Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane z 82,4 proc. obwodowych komisji wyborczych. Poparcie PiS obniżyło się w stosunku do wyników podawanych z 42 proc. obwodowych komisji. Zyskuje Koalicja Obywatelska.

Wyniki wyborów do Senatu

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów do Senatu po przeliczeniu głosów z 82,4 proc. obwodowych komisji wyborczych. Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 45,8 proc. głosów i prowadzi w wyborach do Senatu. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 33,9 proc. Do Senatu dostało się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które zanotowało wynik 5,5 proc. głosów. Pozostałe komitety, które dostały się do Sejmu, nie przekroczyły progu wyborczego. Sojusz Lewicy Demokratycznej otrzymał 2,3 proc. głosów, a Konfederacja 0,9 proc. głosów.

Ze względu na to, że wybory do Senatu RP są przeprowadzane w okręgach jednomandatowych to wyniki w skali ogólnokrajowej są przeliczane inaczej niż w wyborach do Sejmu.

Wyniki wyborów. PKW podało najnowsze dane. Różnice są ogromneWyniki wyborów. PKW podało najnowsze dane. Różnice są ogromneCzytaj dalej

Wyniki wyborów - PiS traci przewagę

Parę godzin wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała cząstkowe wyniki wyborów do Senatu z 42,26 proc. komisji. Zgodnie z nimi, PiS uzyskało 49,41 proc., Koalicja Obywatelska 29,81 proc., a Polskie Stronnictwo Ludowe 5,49 proc. głosów. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego na poziomie 5 procent i nie wejdą do Senatu. Natomiast wyniki wyborów z 72 proc. obwodowych komisji były podobne do tych ostatnich podanych przez PKW.

Na pełne wyniki wyborów będzie trzeba poczekać prawdopodobnie do późnych godzin wieczornych w poniedziałek. Istnieje też możliwość, że pełne oficjalne wyniki poznamy we wtorek rano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę
  6. Ujawniono wielkie oszustwo. Wyciekł niepublikowany raport dot. produktów spożywczych w sklepach w Polsce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News