Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ZUS rozpoczął wielką wysyłkę. List lepiej zachować dla siebie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 08.02.2024 09:09

ZUS rozpoczął wielką wysyłkę. List lepiej zachować dla siebie

List z ZUS
Iberion

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wielką wysyłkę ważnych listów, które dotrą do milionów Polaków. W środku znajdą się dokumenty niezbędne do rozliczenia się ze skarbówką. Korespondencja jest niezwykle istotna, więc nie możemy jej zgubić. 

Miliony Polaków dostanie list z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął już tegoroczną wysyłkę deklaracji podatkowych za poprzedni rok. Przesyłka ta do końca lutego dotrze do wszystkich osób, które otrzymywały świadczenia. W środku znajdziemy niezwykle ważny dokument niezbędny do rozliczenia się ze skarbówką. Jak poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, listy trafią do ponad dziesięciu milionów Polaków.

Sprawdzą, czy płacisz abonament RTV. Mają sposób

Co znajdziemy w liście z ZUS?

Warto pamiętać, że list z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymają wszyscy beneficjenci, ale nie każdy znajdzie w środku taki sam dokument. Może być to PIT-40A, PIT-11 lub też PIT-11A.

Co ważne, deklaracje otrzymają również osoby, które w 2023 roku pobierały alimenty czy też świadczenie po zmarłym członku rodziny. Jeśli nie chcemy sami się rozliczać, to może zrobić to za nas system Krajowej Administracji Skarbowej dzięki usłudze Twój e-PIT. Musimy zrobić to samodzielnie tylko w przypadku, gdy chcemy skorzystać z ulg podatkowych. 

Bardzo ważna korespondencja, nie można jej zgubić

Dokumenty, które otrzymamy w liście z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są bardzo istotne i musimy zadbać o to, by ich nie zgubić. Wszystko to dlatego, że zawierają wiele wrażliwych danych, takich jak numery kont czy informacje o finansach. Powinniśmy zatem zachować je dla siebie, nawet w przypadku, gdy rozliczenia dokonujemy za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Zobacz także: Ruszyły kontrole w domach Polaków. Mogą posypać się mandaty

Tagi: ZUS PIT