Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Znana firma zamyka swój ostatni sklep w Polsce. Czas tylko do 27 kwietnia
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 13.04.2024 09:20

Znana firma zamyka swój ostatni sklep w Polsce. Czas tylko do 27 kwietnia

sklep, wózek sklepowy
Fot. Pixabay/TungArt7

Sklepy tej sieci wstrząsnęły Polskim rynkiem. Polacy uwielbiali robić tam zakupy, dopóki marka nie przegrała walki z Biedronką i Lidlem. Za dwa tygodnie ostatnia placówka zostanie zamknięta.

”Dziękujemy za lata współpracy”

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie, do 27 kwietnia, a zatem ostatniej soboty w tym miesiącu, będziemy mogli zrobić zakupy w Almie. Chociaż większość sklepów tej sieci zniknęła już z rynku, jeden market wciąż pozostaje otwarty w Krakowie, przy ul. Pilotów 6.

Ostatnio sieć opublikowała na Facebooku smutny dla swoich klientów wpis:

Dziękujemy wszystkim za długie lata współpracy. Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami i darzyliście nas sympatią. Ostatni dzień zakupów przypada na 27 kwietnia, sobota.

Wielka kumulacja Lotto rozbita. Wiemy, gdzie padły "szóstki"

Klienci są niepocieszeni

Krakowska Alma będzie zarówno pierwszym, jak i ostatnim sklepem tej sieci w mieście. Placówka przy ul. Pilotów utrzymała się przez kilka lat po upadku macierzystej spółki, Alma Market, przejęta przez Almę Kraków, zarządzaną przez Tomasza Żarneckiego. Teraz jednak nadszedł czas, by również ten sklep został zamknięty.

Widać jednak, że klienci będą tęsknić za jednym ze swoich ulubionych sklepów.

Wielka szkoda. Miałem duży sentyment do Państwa sklepu - jeszcze pamiętam, jak była tam Krakchemia. Nie było tanio, ale można było kupić wiele ciekawych i rzadkich produktów — napisał jeden z klientów pod postem spółki.

Jednocześnie sieć uspokaja mieszkańców Krakowa — punkty usługowe działające na terenie sklepu, wciąż będą dostępne dla klientów. Niektóre z nich otrzymają nowe wejścia od strony parkingu, inne zostaną przeniesione na stronę ”od ulicy”, żaden z nich nie powinien jednak zostać zamknięty.
 

Spółka od dawna mierzyła się z problemami

Upadłość spółka Alma Market ogłosiła jeszcze w 2017 roku. Można zatem powiedzieć, że sklep przy ulicy Pilotów, przejęty przez Alma Kraków, naprawdę nieźle się trzymał, kiedy pozostałe placówki zostały zamknięte.

Kłopoty marki zaczęły się  w 2016 roku. Według informacji Gazety Krakowskiej, do upadku sieci przyczynił się rozwój Lidla i Biedronki — kiedy również te sieci zaczęły sprzedawać luksusowe produkty w przystępnych cenach, Alma przestała oferować klientom coś wyjątkowego. Po upadku spółki Alma Market, poza sklepem w Krakowie, działały jeszcze placówki w Modlniczce i Sopocie.

źródło: interia biznes