Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wielka kumulacja Lotto rozbita. Wiemy, gdzie padły "szóstki"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 13.04.2024 08:16

Wielka kumulacja Lotto rozbita. Wiemy, gdzie padły "szóstki"

Lotto
Fot. East News/ARKADIUSZ ZIOLEK

Polska ma nowych milionerów. W miniony czwartek aż dwóm osobom udało się zgarnąć ponad 6,8 mln złotych w losowaniu Lotto. Jak zawsze, Totalizator Sportowy uchylił rąbka tajemnicy i ujawnił, gdzie zakupiono szczęśliwe losy. Co ciekawe, w przypadku obu wygranych nie doszło do skreślenia liczb, ale postawiono na ślepy los.

Dwie główne wygrane w losowaniu Lotto z 11 kwietnia

W loteriach Lotto udział bierze regularnie bardzo wielu Polaków, ale tylko nielicznym udaje się zasmakować szczęścia. Trafić bezbłędnie liczby, które następnie wylosuje maszyna jest niezwykłą sztuką, dlatego też niekiedy wybór pada na “chybił-trafił”. Bez względu jednak na to, jaką metodę obierzemy, bez sprzyjającej nam fortuny, na wysokie wygrane nie ma co liczyć. W ostatnim, czwartkowym (11 kwietnia) losowaniu pokaźne sumy zainkasowały aż dwie osoby.

Aby móc mówić o sobie jako szczęśliwcu, przed losowaniem trzeba było skreślić następujące sześć liczb: 2, 5, 7, 18, 23 oraz 32. Te właśnie numerki zagwarantowały dwóm mieszkańcom Polski wygrane w wysokości 6 826 975,7 zł. Oczywiście, od każdej z nich pobrany zostanie 10-proc. podatek. Niemniej jednak, kwoty i tak są imponujące. Sięgająca 14 mln złotych kumulacja została ostatecznie rozbita.

Popularna sieć handlowa zniknie z Polski. Co ze sklepami?

Wiadomo już, gdzie nabyto szczęśliwe kupony Lotto

To, ile udało się wygrać graczom, którzy zaryzykowali i skreślili sześć wytypowanych przez maszynę liczb, to niejedyne informacje, jakie posiadamy na ich temat. Totalizator Sportowy, tradycyjnie, poinformował także, skąd pochodzą nowi milionerzy.

Jeden ze szczęśliwych kuponów został nabyty w punkcie Lotto przy ul. Piłsudzkiego 2 w Ostrowi Mazowieckiej, zaś drugi w Piasecznie, w kolekturze przy ul. Puławskiej 46. W przypadku obu wygranych, zdano się na ślepy los, grając metodą chybił-trafił.

TS zaznacza ponadto, że to już siódmy raz, kiedy “szóstkę” udało się trafić w podwarszawskim Piasecznie i drugi taki przypadek w Ostrowi Mazowieckiej. Tym samym, ilość tzw. lottomilionerów wynosi w naszym kraju już 1565 osób.

Kolejny mieszkaniec Polski wygrał Ekstra Pensję

W czwartek niezwykła radość zapanowała jeszcze w jednym domu, którego mieszkaniec zagrał w Ekstra Pensji. Stało się to w punkcie Lotto przy ul. Teatralnej 5 w Elblągu. Wygrany przez kolejne 20 lat co miesiąc będzie otrzymywał od Lotto 5 tys. złotych. To już trzecia Ekstra Pensja w tym mieście, a zdobyć się udało dzięki liczbom: 2, 17, 25, 30, 31 oraz 34.

ZOBACZ: Przez 25 lat "rozdawał" Polakom miliony. Dzisiaj ma 76 lat i uciekł z Polski

Przypomnijmy, że jeśli chodzi o zakłady Lotto, jeden kosztuje 3 złote i w jego ramach możemy skreślić 6 z 49 liczb. Lotto Plus to z kolei dodatkowa szansa na wygraną, za którą zapłacić trzeba ekstra złotówkę. Wówczas nasze liczby biorą udział w dodatkowym losowaniu, ale wygrana to zawsze 1 mln złotych.

Źródło: Totalizator Sportowy