Jest sposób na obniżkę opłaty za wywóz śmieci
Wikipedia/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim
Autor Radosław Święcki - 29 Marca 2020

Za wywóz śmieci możesz płacić znacznie mniej. Wystarczy kawałek działki

Opłaty za wywóz śmieci stale rosną. Okazuje się, że jest sposób na to, by na śmieciach nieco zaoszczędzić. Trzeba jednak mieć ogród.

Co zrobić, by zapłacić mniej za wywóz śmieci?

Wzrost opłat za wywóz śmieci, to efekt m.in. nowych obowiązków, które są nakładane na gminy.

Dla gospodarstw domowych, chcących zaoszczędzić na śmieciach pojawiło sie rozwiązanie Dotyczy to jednak tylko właścicieli nieruchomości z ogrodem, gdzie istnieje możliwość postawienia przydomowego kompostownika.

Pieczywo ze sklepu przenosi wirusa? Inspektor sanitarny ujawnił prosty sposób na odkażeniePieczywo ze sklepu przenosi wirusa? Inspektor sanitarny ujawnił prosty sposób na odkażenieCzytaj dalej

- Umożliwia to nowelizacja ustawy śmieciowej, ale zwolnienie nie jest automatyczne. Musi je wprowadzić gmina i to od niej zależy też wysokość obniżki. Jeśli już wprowadzi takie rozwiązanie, właściciel domu musi poinformować, czy korzysta z kompostownika, robi to w deklaracji śmieciowej – informuje „Rzeczpospolita”.

Obniżka opłaty w niektórych miejscach jest zauważalna. Przykładowo w gminie Izabelin stawka za opłaty segregowane wynosi obecnie 33 zł od osoby. Właściciele domów, którzy mają kompostownik, zapłacą o 6 zł mniej na osobę.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo przekazało nowy raport. Nie żyje kolejne 5 osób, kolejna bariera tysięcy zakażonych przebita

- Muszą jednak liczyć się z tym, że śmieciarki nie będą odbierać od nich odpadów zielonych ani kuchennych. Nie ma też możliwości oddania ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, dlatego wielu mieszkańców gminy nie decyduje się na skorzystanie z tej zniżki - mówi "Rzeczpospolitej" Dorota Zmarzlak, wójt Izabelina.

Waloryzacja 2020 wprost do dłoni. Już wiemy, kiedy otrzymasz większą emeryturęWaloryzacja 2020 wprost do dłoni. Już wiemy, kiedy otrzymasz większą emeryturęCzytaj dalej

Ale już w gminie Książki obniżka za kompostownik jest symboliczna. Za segregowane odpady płaci się tam 16 zł od osoby. Mając kompostownik opłata jest obniżana jedynie o 50 gr na każą osobę.

Ile zaoszczędzą warszawiacy?

Jak sytuacja wygląda w stolicy, gdzie obniżki za kompostowanie obowiązują od marca? W tym wypadku obniżka wynosi 4 zł, co oznacza, że właściciel domu z kompostownikiem zapłaci nie 94 zł, a 90 zł.

Z prognoz władz Warszawy wynika, że co najmniej jedna czwarta właścicieli domów jednorodzinnych zadeklaruje, że chce kompostować odpady.

Co miesiąc dostaje 22 tys. zł emerytury. Zdradziła, co trzeba zrobić, by dostać takie pieniądzeCo miesiąc dostaje 22 tys. zł emerytury. Zdradziła, co trzeba zrobić, by dostać takie pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy nowe ofiary koronawirusa na Mazowszu. Przekroczyliśmy dwa tysiące zachorowań
  2. Powstała mapa pokazująca stan załamania polskiej służby zdrowia na żywo
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zdjęcie wnętrza samolotu przewożącego chorych na koronawirusa trafiły do sieci. Aż ciarki przechodzą
Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. "Może być nie do utrzymania"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News