Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wygrali 200 mln euro na loterii. Nigdy nie zobaczą tych pieniędzy
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 22.03.2024 19:23

Wygrali 200 mln euro na loterii. Nigdy nie zobaczą tych pieniędzy

loteria
Fot. AFP/East News/GIORGIO VIERA

Prawdziwego wachlarzu emocji doświadczyła para mieszkająca na co dzień w Anglii. Ich numery typowane od wielu lat w tej samej loterii sprawiły, że tym razem udało się im wygrać ogromne pieniądze. Szczęście jednak nie trwało zbyt długo. Za zwykłe niedopatrzenie stanu konta bankowego, teraz nie otrzymają ani centa z wygranej.

Para z Anglii stała się bogata

Niecodziennie można wygrać w loterii ogromne pieniądze. Niepowtarzalną szansę otrzymała pewna para mieszkająca w Anglii, która od lat skreślała te same, według nich, szczęśliwe liczby w loterii EuroMillions. 

Gdy ponownie zakochana para wytypowała swoje liczby, przeżyła niesamowity szok. Udało im się wygrać 205 milionów euro. Tak wielkie pieniądze to urzeczywistnienie marzeń pary o postawieniu domu, nowym luksusowym aucie czy zagranicznych podróżach.
 

Ważny komunikat Poczty Polskiej. Chodzi o kontrole abonamentu RTV

Marzenia prysły jak bańka mydlana

Pragnienie o życiu w luksusie momentalnie zniknęło, kiedy szczęśliwa para z Anglii postanowiła zgłosić się po odbiór nagrody w wysokości 205 mln euro. Na miejscu okazało się, że wypłata wygranej gotówki nie jest możliwa. 

Takiego wachlarzu emocji nie doświadcza się codziennie. Euforia Anglików zamieniła się w rozczarowanie a powodem tego było niezarejestrowanie kuponu pary przez system. Zakochani nie dopatrzyli się, że na ich koncie bankowym było zbyt mało środków pieniężnych aby móc zrealizować płatność za kupony drogą internetową. 
 

Gry liczbowe to prawdziwa loteria

Para wygrana, która dość króko cieszyła się swoim szczęściem, postanowiła nie poddawać się i dalej próbowac swoich sił w loterii liczbowej. Zapewne tym razem sprawdzi, czy na koncie bankowym ma wystarczającą kwotę na opłacenie kuponów.

Główne wygrane w loterii zdarzają się ostatnio coraz częściej. Niestety bywa tez tak, że po nagrodę nie zgłasza się nikt. Taka sytuacja miała miejsce za granicą, gdzie po wygraną w wysokości 36 mln euro w loterii MegaMillions nie zjawił się szczęśliwy gracz. 

W Polsce również dochodzi do takich precedensów. W 2008 roku koło nosa przeszło graczowi 11,8 mln zł w Wejherowie. Podobnie było w Chojnicach w 2012 roku, gdzie główna wygrana w kwocie 17 mln zł nie została odebrana. Z kolei w grze on - line w 2023 roku, po wygraną wynoszącą bagatela 2,4 mln zł nie zgłosił się szczęśliwy zwycięzca. 
Źródło: Radio ZET/WECB Radio