Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Wielka polska firma będzie zwalniać grupowo, a prezes rezygnuje. Wszystko jeszcze w kwietniu
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 21.04.2023 16:01

Wielka polska firma będzie zwalniać grupowo, a prezes rezygnuje. Wszystko jeszcze w kwietniu

Flaga Państwowa RP
BiznesInfo

Firma Ten Square Games, będąca jednym z największych producentów gier w Polsce, zapowiedziała zwolnienia. Do końca kwietnia pracę straci ponad 100 osób, informuje wnp.pl. 

Ten Square Games

Ten Square Games to jeden z największych producentów gier w Polsce. Serwis informuje, że od kilku miesięcy akcje spółki spadają, a od początku roku potaniały o ok. 36 proc. Przeciętne zatrudnienie w grupie Ten Square Games w br. wyniosło 281 osób, a w 2022 r. 235 osób. 

PZU w tarapatach. Hakerski atak na ubezpieczeniowego giganta

Zwolnienia grupowe

Serwis podaje, że zarząd spółki zakończył konsultacje w sprawie zwolnień grupowych, a redukcja zatrudnienia obejmie 110 osób i zostanie przeprowadzona do końca bieżącego miesiąca. Firma rozwiązała umowy ze 105 osobami, z czego 43 były zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Spółka nie przedłużyła umów z 5 osobami. 

„W wyniku konsultacji ustalono, że zwalniani pracownicy otrzymają ofertę wsparcia szerszego niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa. Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi m.in. wsparcie psychologiczne czy wsparcie w poszukiwaniu pracy” - informuje Ten Square Games.

Nowy prezes

W piątek, 21 kwietnia, Maciej Zużałek, prezes Ten Square Games, złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Tego samego dnia Wojciech Gattner złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu. Serwis informuje, że nowym prezesem Ten Square Games będzie Andrzej Ilczuk.

„Moim priorytetem jest skupienie energii organizacji na rozwoju głównych produktów i zapewnienie każdemu z nich jasno określonego planu działania. Ten Square Games ma silny portfel gier, który chcemy dalej rozwijać” - powiedział Andrzej Ilczuk. 

Tagi: zwolnienia