Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ważna zmiana w podatkach. Ministerstwo Finansów wydało komunikat
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 18.04.2024 12:57

Ważna zmiana w podatkach. Ministerstwo Finansów wydało komunikat

komputer, ręce, segregatory
Fot. East News/Zofia i Marek Bazak

Ministerstwo Finansów przekazało dobre wieści. Wejdą w życie ważne zmiany w podatkach, które będą sporym ułatwieniem dla wielu Polaków. Modyfikacje dotyczą e-Urzędu Skarbowego i składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Co konkretnie się zmieni?

Ministerstwo Finansów wydało ważny komunikat

Na oficjalnej stronie internetowej pojawił się ważny komunikat dotyczący wprowadzenia znaczących zmian w podatkach, a dokładniej w deklaracjach podatkowych składanych przez e-Urząd Skarbowy. Weszły w życie nowe funkcjonalności konta organizacji.

Nowe funkcjonalności w e-Urzędzie Skarbowym są dużym ułatwieniem dla organizacji i osób, które w ich imieniu podpisują deklaracje składane drogą elektroniczną - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Ekonomiści wprost o nowych cenach prądu. O tyle wzrosną rachunki

Zmiany w podatkach dla małych przedsiębiorstw

Co takiego wprowadzają zmiany, o których informuje Ministerstwo Finansów? Okazuje się, że teraz organizacje będą mogły składać deklaracje podatkowe online bez podpisu kwalifikowanego oraz bez dodatkowego umocowania dla pełnomocnika.

To kolejny przełomowy moment, po wyeliminowaniu konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego. Teraz organizacja nie musi już składać pełnomocnictwa UPL-1, aby rozliczać się elektronicznie - podkreśliła w komunikacie Małgorzata Krok, zastępca szefa KAS.

Korzystne dla wielu Polaków

Wprowadzone zmiany będą sporym ułatwieniem i sprawią, że małe przedsiębiorstwa będą mogły sporo zaoszczędzić. Do niedawna podpis kwalifikowany był niezbędny do przesłania dokumentów i kosztowało to nawet kilkaset złotych rocznie. Zamiast tego można było również skorzystać z usług księgowych, ale do tego z kolei było potrzebne udzielenie pełnomocnictwa UPL-1, co mogło być uciążliwe dla przedsiębiorstw. Teraz składanie deklaracji podatkowych może odbywać się bez ponoszenia dodatkowych kosztów i dopełniania formalności.

Zobacz także: Kończy się czas na skorzystanie z tej ulgi. Można odliczyć 53 tys. zł