BiznesINFO.pl
Lech Wałęsa rozkręca własny biznes?

WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News

Wałęsa będzie rozkręcał własny biznes? Wiele mówiący wpis w mediach społecznościowych

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Od kilku tygodni były prezydent Lech Wałęsa poszukuje dodatkowego zajęcia, które pozwoli mu dorobić do prezydenckiej emerytury. Legendarny przywódca „Solidarności” zamieścił na Facebooku wpis z którego wynika, że zamierza wejść w biznes.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Lech Wałęsa od kilku tygodni szuka pracy

  • Od kogo były prezydent odrzucił ofertę

  • W jaki biznes zamierza wejść prezydent RP w latach 1990-1995


Lech Wałęsa rozkręci własny biznes?


W grudniu ubiegłego roku minęło 25 lat od momentu gdy Lech Wałęsa opuścił Pałac Prezydencki, co było konsekwencją przegranych wyborów, w których legendarny przywódca „Solidarności” nie zdołał wywalczyć reelekcji przegrywając z kandydatem postkomunistycznej
lewicy Aleksandrem Kwaśniewskim.

Po wyprowadzce z Pałacu Lech Wałęsa nie zniknął z życia publicznego. Wprost przeciwnie. Inicjował powstanie kolejnych (jak się okazało nieudanych) projektów politycznych, wystartował w kolejnych wyborach prezydenckich (uzyskał kompromitujący wynik na poziomie 1 proc.), komentował wydarzenia na krajowej i światowej scenie politycznej. Większość czasu poświęcał jednak na wyjazdy zagraniczne, gdzie podczas wykładów dzielił się swoim doświadczeniem.

Wałęsa nie krył, że wykłady te są dla niego głównym źródłem dochodu i możliwością dorobienia do prezydenckiej emerytury, która wynosi ok. 6 tys. zł. O takiej kwocie miliony
polskich emerytów mogą pomarzyć, ale dyskusję może budzić fakt, czy w przypadku byłego prezydenta jest to rzeczywiście wysoka stawka.

Wraz z wybuchem pandemii taka możliwość dorabiania do prezydenckiej emerytury się dla Wałęsy skończyła. Były prezydent żalił się w wywiadach, że jego sytuacja finansowa się pogorszyła i nie stać go nawet na świąteczne prezenty.

Kilka tygodni temu media ujawniły, że w serwisie flexi.pl, gdzie umieszczane są oferty pracy dla seniorów, ogłoszenie dotyczące poszukiwania pracy zamieścił sam były prezydent.

Prezydent RP w latach 1990-1995 zaoferował m.in. możliwość prowadzenia spotkań i szkoleń z leadership. Wałęsa zadeklarował, że przyjmie również zaproszenia na spotkania motywacyjne w firmach i w rodzinach.


Spotkanie z byłym prezydentem i jednym z najbarwniejszych polityków nad Wisłą wydaje się nie lada gratką, tyle, że należy wyłożyć na nie pieniądze i to ogromne. We wspomnianym ogłoszeniu Wałęsa podał, że za 1-2 godzinne spotkanie życzy sobie minimum 20 tys. zł, choć jak zaznaczył „cena jest do ustalenia”.

Szybko pojawiła się pierwsza oferta i to z dość nieoczekiwanej strony. Pracę legendarnemu przywódcy „Solidarności” zaproponował tygodnik „NIE”, którego twórcą jest były rzecznik komunistycznego rządu Jerzy Urban. Przedstawiciele kontrowersyjnej gazety zapewniali, że nie jest to żadna prowokacja i „NIE” naprawdę chce współpracować z byłym prezydentem. Wałęsa ofertę jednak odrzucił.

Jeśli nie „NIE” to co? Wałęsa zamieścił w poniedziałek wpis, w którym informuje, że postanowił „włączyć się w świat biznesu, który zapewni mi godziwe utrzymanie i tu spróbować swoich sił”. Szczegółów były prezydent nie podaje, bo jak wynika z dalszej części wpisu plany w tym zakresie nie są jeszcze sprecyzowane. Była głowa państwa zwraca się jedynie z zaproszeniem do właścicieli firm i przyjaciół o to, by „usiedli ze mną do stołu i wspólnie zbudowali biznes plan i dochodową markę”.

Życzymy powodzenia.


Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >