TVP wynagrodziło sylwestrową publiczność
Flickr/Narodowy Bank Polski, https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Autor Maria Glinka - 2 Stycznia 2021

500 plus za udział w „Sylwestrze Marzeń”. TVP sowicie wynagrodziło statystów na zabawie sylwestrowej

TVP to wyjątkowo hojna instytucja. Statyści, którzy w trakcie koncertu sylwestrowego w Ostródzie imitowali publiczność, otrzymali 500 zł. Zarządcy telewizji publicznej zdecydowali się na podniesienie stawki w ostatniej chwili z uwagi na znikome zainteresowanie udziałem w noworocznej imprezie.

TVP nagradza widownię „Sylwestra Marzeń”

TVP, dzięki wyłączeniu umieszczonym w rządowym rozporządzeniu, mogło zorganizować Sylwestra na scenie amfiteatru w Ostródzie. Do udziału koncercie zaproszono nie tylko gwiazdy polskiej i światowej muzyki, lecz także obywateli, którzy udawali widownię. Wszystko z uwagi na trwającą pandemię, która uniemożliwiła sprzedaż biletów na koncert.

Okazuje się, że również statyści bawiący się na trybunach mogli liczyć na pokaźne wynagrodzenie od TVP. Radio Zet podaje, że początkowa stawka za udział w imprezie sylwestrowej miała wynosić 200 zł. Zainteresowanie udziałem w koncercie było jednak niewystarczające, aby całkowicie wypełnić widownię amfiteatru.

Dlatego też TVP postanowiło zaproponować podwyżkę. Ostatecznie statyści mieli otrzymać aż 500 zł za tańczenie i śpiewanie pod ostródzką sceną w rytm przebojów Zenka Martyniuka, Boys czy Cleo.

- Początkowo proponowano nam po 200 złotych za noc, ale w poniedziałek ta stawka uległa zmianie i wynosi teraz 500 złotych. Chętnych chyba nie było zbyt wielu, bo zachęcano, by informować innych o możliwości wzięcia udziału w tej imprezie. Potem stawka została zwiększona - oznajmił jeden z uczestników imprezy. Kto mógł liczyć na zatrudnienie z okazji Sylwestra? TVP poszukiwało osób w wieku 18-35 lat, które potrafią dobrze poruszać się do muzyki.

Już niebawem palacze mogą przeżyć ogromne zaskoczenie. Resort zrobi z palenia towar luksusowyJuż niebawem palacze mogą przeżyć ogromne zaskoczenie. Resort zrobi z palenia towar luksusowyCzytaj dalej

500 zł to wynagrodzenie za niemal całą dobę pracy. Statyści, którzy uzyskali negatywny wynik testu na koronawirusa sponsorowany przez TVP, wyruszyli spod siedziby na ul. Woronicza około południa. Na miejscu publiczność wzięła udział w próbie okazywania entuzjazmu na trybunach, po czym bawiła się do godziny 00:15.

Powrót do Warszawy odbył się około godziny 4:00. Mimo obowiązujących ograniczeń w przemieszczaniu się aż do godziny 6:00 statyści nie byli zagrożeni mandatem, ponieważ oficjalnie wracali z pracy. Artyści, oprawa sceniczna i osoby odpowiedzialne za organizację Sylwestra mogli natomiast skorzystać z noclegu dzięki rządowemu rozporządzeniu.

TVP liderem sylwestrowej oglądalności

TVP już odtrąbiło sukces, ponieważ Sylwester z Dwójką przyciągnął zdecydowanie więcej widzów niż przed rokiem. Wirtualne Media podają, że koncert na TVP oglądało w 2019 r. średnio 4,96 mln osób. Z przekazu szefa TVP Jacka Kurskiego wynika, że tegoroczny „Sylwester Marzeń” zgromadził przed odbiornikami 5,9 mln telewidzów. W pewnym momencie przed telewizorami było nawet 8,04 mln osób.

Onet donosi, że według danych Kurskiego konkurencyjną „Sylwestrową Moc Przebojów” na Polsacie (z m.in. Beatą Kozidrak i Marylą Rodowicz) oglądały 3,2 mln widzów. W rekordowym momencie Polsat zgromadził przed odbiornikami 4,75 mln osób.

TVP opracowało te wyniki na podstawie danych Modelu Oglądalności Rzeczywistej, bazując na informacjach z dekoderów abonentów Netii. Dzięki temu telewizja z siedzibą na ul. Woronicza jest w stanie uzyskać zdecydowanie wyższe wskaźniki oglądalności niż w przypadku badania telemetrycznego, które przeprowadza Nielsen Audience Measurement.

- Dziękuję całej ekipie TVP, reżyserii, produkcji, realizacji, choreografii na scenie i w amfiteatrze, twórcom i obsłudze światła, multimediów, dźwięku, scenografii, obsłudze, wszystkim, którzy po testach na covid, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu epidemicznego stworzyli to wspaniałe show - czytamy we wpisie Jacka Kurskiego na Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Pozostało ci tylko 9 dni. Jeśli zdążysz, dostaniesz nawet 2000 złotych
  2. Masz jeszcze tylko 3 dni, potem nawet 2 tys. zł przepadnie. Wystarczy jedna rzecz
  3. Kaczyński o szczepieniu na COVID-19. Szef KPRM mówi o determinacji prezesa

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News