Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Trudno uwierzyć, jaką emeryturę dostaje Jolanta Kwaśniewska. Nikt się nie spodziewał
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 14.10.2023 20:23

Trudno uwierzyć, jaką emeryturę dostaje Jolanta Kwaśniewska. Nikt się nie spodziewał

Jolanta Kwaśniewska
East News

Choć w Polsce panuje przekonanie o niskich emeryturach wielu znanych osób ze świata polskiego show-biznesu i kultury, istnieją osoby, których sytuacja emerytalna może zaskoczyć. Jedną z takich kobiet jest Jolanta Kwaśniewska.

Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej

Nie jest tajemnicą, że wielu polskich artystów i twórców, mimo znaczącego wkładu w kulturę narodową, boryka się ze skutkami niewielkich świadczeń emerytalnych. 

Aktorzy, muzycy, twórcy oraz inne znane i rozpoznawalne osoby, które kiedyś przyciągały przed ekrany telewizorów, dziś często muszą liczyć każdą złotówkę. Dzisiaj skupimy na Jolancie Kwaśniewskiej. Jak wygląda jej sytuacja w tym aspekcie? 

Ile pieniędzy otrzymuje od ZUS Jolanta Kwaśniewska?

“Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury” - powiedziała Jolanta Kwaśniewska dla dziennika “Fakt”.

Według wyliczeń dziennika “Super Express”, w 2021 wysokość jej emerytury równa była 2,5 tys. zł. W tej chwili kwota ta jest nieco wyższa i ma oscylować w granicach 3 000 zł.

Warto oszczędzać i inwestować

Jak więc widać, kwota ta nie jest astronomiczna, chociaż sytuacja wygląda znacznie lepiej niż np. u Krzysztofa Cugowskiego, którego świadczenie emerytalne przeszłości wynosiło zaledwie 570 zł, lecz od momentu gdy wprowadzona została emerytura minimalna, artysta może liczyć na ok. 1000 zł miesięcznie.

Życie na emeryturze może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy przyzwyczailiśmy się do pewnego standardu życia. Oszczędzanie i inwestowanie jest więc kluczowe, aby móc cieszyć się komfortem finansowym w przyszłości.