Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > TikTok kontra Trump. Spór się zaognia, sprawa trafi do sądu
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 22.03.2022 08:51

TikTok kontra Trump. Spór się zaognia, sprawa trafi do sądu

TikTok Donald Trump
Unsplash.com Kon Karampelas

TikTok sprzeciwi się zakazowi Donalda Trumpa

TikTok znalazł się na celowniku USA po tym, jak wysunięto oskarżenia, że aplikacja jest wykorzystywana do zbierania informacji o amerykanach. Obecnie Chiny znajdują się w bardzo napiętych stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi, mówi się już o wojnie handlowej. Ponadto Sekretarz Stanu Mike Pompeo wskazuje ChRL jako większe zagrożenie dla świata niż niegdyś ZSRR. Rykoszetem oberwała popularna aplikacja, która jeszcze niedawno podbijała amerykański rynek.

W związku z tym firma, do której należy TikTok, zdecydowała się wstąpić na drogę sądową. Co ciekawe, według doniesień mediów, jeszcze niedawno mówiono, że ByteDance pozytywnie odnosiło się do pomysłu odsprzedania swoich aktywów w USA. Wśród zainteresowanych przejęciem wymieniano m.in. Microsoft.

Właściciele TikToka udadzą się do sądu

- By mieć pewność, że rządy prawa nie są podważane, a także że nasza spółka oraz użytkownicy są traktowani uczciwie, nie mieliśmy innego wyboru jak wystąpić przeciwko dekretowi do sądu - poinformował rzecznik ByteDance.

Aplikacja TikTok polega na wysyłaniu krótkich (od 15 do 60 s.) nagrań podobnych do teledysków muzycznych. W czerwcu 2018 roku liczba użytkowników przekroczyła 500 milionów, a w kwietniu dwa miliardy, tym samym TikTok stał się najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. 

Klienci będą lepiej poinformowani

Zgodnie z nowym unijnym prawem, przy każdej zagranicznej transakcji musimy być informowani przez bank o kosztach przewalutowania, w tym o wysokości marży za przeliczenie waluty. Będziemy o tym dowiadywali się nie tylko w bankomatach, czy w aplikacjach do bankowości internetowej, ale także w punktach sprzedaży.

Jak pisze Business Insider, ustawa zawiera także informacje o "mark-up over the ECB rate". Komunikat pojawi się na potwierdzeniu transakcji. Ponadto, jeśli żadna z walut nie będzie w euro, zostaną przeprowadzone dwie transakcje, z waluty miejscowej na euro i z euro na walutę rachunku. Projekt wejdzie w życie w kwietniu 2021 r.

<