BiznesINFO.pl

Unsplash.com Kon Karampelas

TikTok kontra Trump. Spór się zaognia, sprawa trafi do sądu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

TikTok sprzeciwi się zakazowi Donalda Trumpa

TikTok znalazł się na celowniku USA po tym, jak wysunięto oskarżenia, że aplikacja jest wykorzystywana do zbierania informacji o amerykanach. Obecnie Chiny znajdują się w bardzo napiętych stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi, mówi się już o wojnie handlowej. Ponadto Sekretarz Stanu Mike Pompeo wskazuje ChRL jako większe zagrożenie dla świata niż niegdyś ZSRR. Rykoszetem oberwała popularna aplikacja, która jeszcze niedawno podbijała amerykański rynek.

W związku z tym firma, do której należy TikTok, zdecydowała się wstąpić na drogę sądową. Co ciekawe, według doniesień mediów, jeszcze niedawno mówiono, że ByteDance pozytywnie odnosiło się do pomysłu odsprzedania swoich aktywów w USA. Wśród zainteresowanych przejęciem wymieniano m.in. Microsoft.

Właściciele TikToka udadzą się do sądu

- By mieć pewność, że rządy prawa nie są podważane, a także że nasza spółka oraz użytkownicy są traktowani uczciwie, nie mieliśmy innego wyboru jak wystąpić przeciwko dekretowi do sądu - poinformował rzecznik ByteDance.

Aplikacja TikTok polega na wysyłaniu krótkich (od 15 do 60 s.) nagrań podobnych do teledysków muzycznych. W czerwcu 2018 roku liczba użytkowników przekroczyła 500 milionów, a w kwietniu dwa miliardy, tym samym TikTok stał się najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. 

Klienci będą lepiej poinformowani

Zgodnie z nowym unijnym prawem, przy każdej zagranicznej transakcji musimy być informowani przez bank o kosztach przewalutowania, w tym o wysokości marży za przeliczenie waluty. Będziemy o tym dowiadywali się nie tylko w bankomatach, czy w aplikacjach do bankowości internetowej, ale także w punktach sprzedaży.

Jak pisze Business Insider, ustawa zawiera także informacje o "mark-up over the ECB rate". Komunikat pojawi się na potwierdzeniu transakcji. Ponadto, jeśli żadna z walut nie będzie w euro, zostaną przeprowadzone dwie transakcje, z waluty miejscowej na euro i z euro na walutę rachunku. Projekt wejdzie w życie w kwietniu 2021 r.

<

Tagi:

USADonald Trump

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ceny wynajmu mieszkań go przerosły. 28-latek przerobił kontener na śmieci… w maleńki domek
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rząd znalazł kolejny pomysł na tanie mieszkania. Resort zdradza, co wkrótce wejdzie w życie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Kolejne ataki oszustów. Możesz stracić całe oszczędności, lepiej uważaj
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niewiarygodne, za co chce karać prawica. Groźba 3 lat pozbawienia wolności
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Daniel Obajtek może mieć kłopoty. Wydawca Tygodnika NIE kontratakuje
Czytaj więcej >

Finanse

Dasz dowód, a potem ogołocą Twoje konto. Ekspert ma kluczową radę jak się ustrzec
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]