Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Wypadek

Wypadek

Zakłady azotowe w Puławach
24.06.2024 21:07 Wybuch w największych zakładach chemicznych w Polsce. Są ranni

W poniedziałek (24 czerwca) doszło do wybuchu w największych zakładach chemicznych w naszym kraju. Chodzi konkretnie o zakłady azotowe w Puławach, należące do Grupy Azoty. Jak podaje RMF FM, w wyniku eksplozji dwie osoby zostały ranne.

stacja Orlen, karetka
25.04.2024 13:32 Wypadek w Orlenie. Nie żyje jedna osoba, druga trafiła do szpitala

Śmiertelny wypadek pracownika Orlenu. Do zdarzenia doszło w Płocku przy realizacji jednej z inwestycji koncernu paliwowego. Policja potwierdza śmierć 30-letniego Polaka. Drugi z pracowników, obywatel Korei Południowej, trafił z obrażeniami do szpitala.

ZUS, koperta, pieniądze
20.04.2024 13:03 Od kwietnia ZUS wypłaca wyższe odszkodowania. Nie tylko za wypadek w pracy

1 kwietnia stawki odszkodowań za wypadek w pracy, a także z tytułu choroby zawodowej poszły w górę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci również wyższe odszkodowanie dla rodziny zmarłego. Komu przysługują pieniądze z ZUS?

kalendarz
14.04.2024 13:11 Specjalny urlop dla pracowników. Trzeba złożyć wniosek

Już niemal od roku w Polsce obowiązuje prawo do skorzystania ze specjalnego urlopu z tytułu trudnych, a często nawet niemożliwych do przewidzenia zdarzeń. Kiedy pracownik może skorzystać z dodatkowych dni wolnych? Jak złożyć wniosek?

karetka
30.03.2024 20:24 Inowrocław. Tragedia na sklepowym parkingu. Nie żyje 2-latek

2-letni chłopiec jest ofiarą wypadku, do jakiego doszło przed jednym z marketów w Inowrocławiu. Dziecko było na zakupach z rodzicami, kiedy wpadło pod koła samochodu na sklepowym parkingu. Policja i prokuratura wyjaśniają wszelkie okoliczności tragedii, a dziennik “Fakt” dotarł do jej świadka. Na razie wiadomo jedynie, że prowadząca osobowe volvo 62-letnia kobieta była trzeźwa.

świeczki
30.03.2024 13:20 Nie żyje znany polski przedsiębiorca. 43-latek zginął w wypadku

W nocy z piątku na sobotę (29.03 - 30.03) pod Iławą doszło do tragicznego wypadku. Auto osobowe marki Audi z dużą prędkością uderzyło w drzewo. Kierujący pojazdem zginął na miejscu. To 43-letni przedsiębiorca, sportowiec i prezes klubu piłkarskiego. 

wypadek Ustroń
16.03.2024 17:54 Nie żyje znany polski biznesmen. Zginął w tragicznym wypadku

Tragiczny wypadek w Ustroniu Nierodzimiu. Siedzący za kierownicą osobowego mercedesa mężczyzna wjechał z impetem w tył naczepy-wywrotki ciągnika i zginął na miejscu. Jak donoszą lokalne media, ofiarą jest znany biznesmen ze Śląska Damian O. Poza nim, w wypadku ucierpiała także ciężarna kobieta, która z obrażeniami trafiła do szpitala.

Facebook logo
05.03.2024 17:26 Co się dzieje z Facebookiem? Wielka awaria mediów społecznościowych

Użytkownicy Facebooka, Instagrama i Messengera nie mogą wyjść z szoku. W jednej chwili, około godziny 16:30 media społecznościowe firmy Meta przestały działać. Co się stało?

ZUS, pieniądze
04.03.2024 23:00 ZUS wypłaci nawet ponad 120 tys. zł. Nowe stawki odszkodowań

Od 1 kwietnia ZUS będzie miał dobre wieści dla wszystkich ubezpieczonych. Kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej będą wyższe. Niektóre przekraczają nawet 100 tys. zł.

Praca na budowie
10.01.2024 20:05 Coraz więcej wypadków przy pracy. GUS ujawnia najczęstszą przyczynę

Główny Urząd Statystyczny przekazał najnowsze dane, które dotyczą liczby wypadków przy pracy. Jak się okazuje, jest ich coraz więcej, a GUS podał najczęstszą przyczynę. Są jednak też dobre wiadomości. 

Ministr Zdrowia, Katarzyna Sójka
03.09.2023 08:55 Minister zdrowia potrąciła rowerzystę. 69-letni mężczyzna trafił do szpitala

W sobotę, 2 września, doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Rzecznik wielkopolskiej policji potwierdził, że autem, które brało udział w zdarzeniu kierowała minister zdrowia Katarzyna Sójka. Początkowo zderzenie zostało uznane za kolizję, jednak w sobotę wieczorem zmieniono jego kwalifikację na wypadek, z uwagi na poważniejsze obrażenia rowerzysty.

Wypadek samochodowy w Warszawie
19.07.2023 09:22 Nieodpowiedzialna jazda polskich kierowców. Jak zmniejszyć liczbę wypadków na drogach

Niezależnie od pory roku liczba wypadków śmiertelnych na polskich drogach jest zatrważająca. Zimą i jesienią może to być spowodowane słabą widocznością i złymi warunkami atmosferycznymi, a latem upałami i rozkojarzeniem. Tak naprawdę w zdecydowanej większości przypadków czynnik jest jeden - nadmierna prędkość.

Łódź podwodna Titan
22.06.2023 11:50 Ostatnia szansa na ratunek. Niebawem skończy się zapas tlenu w łodzi podwodnej Titan

To już piąty dzień poszukiwań zaginionej łodzi podwodnej Titan. Powołując się na szacunki służb, Gazeta.pl podaje, że pięcioosobowej załodze statku tlenu na pokładzie wystarczy do godziny 13:18 czasu polskiego.

Łódź Titan
21.06.2023 18:38 Załodze łodzi podwodnej Titan zostało tlenu na mniej niż 20 godzin. Katastrofa z wrakiem Titanica w tle

Od niedzieli trwają poszukiwania łodzi Titan, z którą utracono kontakt podczas gdy ta obniżała się do wraku Titanica. Na pokładzie było 5 osób - ich możliwości przetrwania jest kilka. Niestety, pojawiające się informacje na temat firmy, etapu projektowania oraz poprzednie wypadki z łodziami podwodnymi nie malują pozytywnych perspektyw.

kot w wannie
16.05.2023 16:32 Kot bawił się kranem w ratuszu. Lejąca się woda spowodowała powódź i gigantyczne straty finansowe

Po przeprowadzeniu remontu, ratusz holenderskiego Dokkum oczekiwał na otwarcie, które miało nastąpić 22 maja. Plany pokrzyżowało jednak zachowanie pewnego kota.

rozpuszczona czekolada
14.02.2023 10:45 Mars Wrigley musi zapłacić gigantyczną karę. W fabryce czekolady doszło do wypadku przy pracy

Pracownicy czyszczący zbiorniki wpadli do kotła z czekoladą. Mars Wrigley musi zapłacić 14,5 tys. dolarów kary.

Ceny ropy spadają.
01.09.2022 16:08 Łukoil traci kolejnego prezesa. Wypadł przez okno moskiewskiego szpitala

Rawił Maganow – prezes zarządu rosyjskiego giganta naftowego Łukoil nie żyje. Jak donosi agencja Interfax, wypadł on z okna i nie przeżył upadku.

EN 01480543 0005 (1)
23.11.2021 01:00 ZUS wypłaca dodatkowe pieniądze. Łapie się coraz więcej Polaków

Ubezpieczonemu pracownikowi, przysługują z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej określone świadczenia.Od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r. kwota jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynosi 1033 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy przysługuje każdemu ubezpieczonemu, który wskutek wypadku przy pracy doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Przysługuje ono również uprawnionym członkom rodziny osoby zmarłej wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Wysokość jednorazowego odszkodowania to 20 proc. przeciętnego wynagrodzenia za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Obecnie 1 proc. uszczerbku na zdrowiu wynosi 1033 zł. Stopień tego uszczerbku oraz jego związek z wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową ocenia lekarz orzecznik ZUS lub komisja lekarska ZUS, po zakończeniu leczenia lub rehabilitacji.

Spowodowałeś po pijaku wypadek? Będziesz płacił alimenty
07.07.2021 02:00 Przepisy o nietrzeźwych sprawcach wypadków do zaostrzenia. Rząd nie będzie miał litości

Tragedia w okolicach Stalowej Woli, wskutek której przez pijanego kierowcę doszło do osierocenia trójki małych dzieci spowodowała, że rząd planuje zaostrzenie przepisów dla nietrzeźwych sprawców wypadków komunikacyjnych. Osoby te będą musiały płacić alimenty rodzinie ofiar.Z tego artykułu dowiesz się:Po tragedii w Stalowej Woli rząd szykuje zaostrzenie przepisów dla pijanych sprawców wypadkówOsoby te będą musiały płacić alimenty rodzinie ofiarIle wypadków spowodowali w zeszłym roku pijani kierowcy

accident-994005 1920
07.06.2021 02:00 Wypadek przy pracy a rozliczenia z ZUS

Jak wyglądają rozliczenia pracodawcy z ZUS, gdy pracownik uległ w trakcie pracy wypadkowi? Pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę, któremu przydarzył się wypadek przy pracy, należy się zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego. Wynosi on 100% podstawy wymiaru. Przez podstawę wymiaru rozumiemy tu średnie wynagrodzenie wypłacane pracownikowi przez ostatnie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym pracownik uległ wypadkowi, zmniejszone o 13,71% (tyle, ile miesięcznie potrąca się pracownikowi z pensji na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i chorobowy). Jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 12 miesięcy, do wyliczenia podstawy wymiaru stosuje się wynagrodzenie z pełnych miesięcy, które przepracował, zanim uległ wypadkowi.

first-aid-4089599 1920
04.06.2021 02:00 Wypadek przy pracy – zgłoszenie, procedury i obowiązki z nim związane

Niezależnie od wykonywanego rodzaju pracy, zawsze jesteśmy narażeni na wystąpienie nieszczęśliwego wypadku. Natomiast jeśli takie zdarzenie nastąpi w pracy, konieczne jest wdrożenie odpowiednich procedur i podjęcie konkretnych działań. Co musi zrobić pracownik w sytuacji wypadku przy pracy? Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy?