Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Wypadek w Orlenie. Nie żyje jedna osoba, druga trafiła do szpitala
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.04.2024 13:32

Wypadek w Orlenie. Nie żyje jedna osoba, druga trafiła do szpitala

stacja Orlen, karetka
Fot. (zdj. ilsutracyjne) Wikimedia.org/Public domain; policja.pl

Śmiertelny wypadek pracownika Orlenu. Do zdarzenia doszło w Płocku przy realizacji jednej z inwestycji koncernu paliwowego. Policja potwierdza śmierć 30-letniego Polaka. Drugi z pracowników, obywatel Korei Południowej, trafił z obrażeniami do szpitala.

Śmiertelny wypadek na inwestycji Orlenu

Wypadek przy pracy na inwestycji Orlenu w Płocku. W środę (24.04) około godziny 15.00 policja i pogotowie ratunkowe zostały wezwane na teren budowy instancji Olefiny III. Powodem było zdarzenie, gdzie ucierpiało dwoje pracowników.

Policja z Płocka w rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśniła, że do zdarzenia doszło w głównym zakładzie produkcyjnym Orlenu. Jeden z pracowników zmarł na miejscu. Co wiadomo o szczegółach śmiertelnego wypadku?

Dino zwariowało. Zacznie się w środę, klienci będą ustawiać się w kolejkach

Nie żyje 30-letni pracownik, drugi trafił do szpitala

Okoliczności wypadku na budowie Orlenu w Płocku wyjaśnia obecnie policja oraz inspekcja pracy. Na ten moment wiadomo, że zmarły to 30-letni mężczyzna z Polski.

ZOBACZ: Pokazał, ile zapłacił za 90 km autostrady A2. Paragon grozy

Niestety, pomimo reanimacji 30-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego zmarł. Wiadomo również, że do szpitala trafił obywatel Korei Południowej., który udzielał mężczyźnie pomocy - powiedziała dla PAP podkomisarz Monika Jakubowska.

Śmierć na kluczowej inwestycji Orlenu w Płocku

Śledczy nie ujawniają na razie, czy śmierć 30-letniego mężczyzny na budowie instancji Olefiny III Orlenu to efekt upadku z wysokości, czy doszło do innego zdarzenia, które doprowadziło do śmiertelnych obrażeń u pracownika.

ZOBACZ: Kupił los w Gdańsku. Wygrał ponad 15 mln złotych

Na budowie instancji Olefiny III pracuje wiele osób z różnych części świata. W 2023 r. Orlen informował, że niedaleko placu budowy stworzono specjalne miasteczko dla pracowników. Teren przygotowany był na przyjęcie około 6 tysięcy osób. Wśród zatrudnionych przy budowie instalacji w Płocku znajdują się obywatele Hiszpanii, Malezji, Korei Południowej, Turcji, czy Filipa i Pakistanu.

Inwestycja, gdzie w środę (24.04) doszło do śmiertelnego wypadku przy pracy, ma zostać zakończona w pierwszej połowie 2027 r. W Olefinach III produkowane mają być produkty petrochemiczne. Wykorzystuje się je w procesie produkcji artykułów medycznych, środków czystości, czy tworzyw sztucznych.

Źródło: PAP