Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Kupił los w Gdańsku. Wygrał ponad 15 mln złotych
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.04.2024 13:09

Kupił los w Gdańsku. Wygrał ponad 15 mln złotych

kupon Eurojackpot
Fot. Unsplash/waldemarbrandt67w

Kumulacja w Eurojackpot rozbita. Miliony trafią do gracza, który kupił kupon do gry w nietypowym miejscu na mapie Gdańska. Szczęśliwiec znalazł się na liście milionerów i fortuna nie wynika z jego ciężkiej pracy. 13 milionów złotych zarobił podczas krótkiego losowania z 23 kwietnia.

Kumulacja Eurojackpot rozbita w Gdańsku

Eurojackpot to szczęśliwa dla Polaków gra. Cała Europa może zazdrościć graczowi, który kupił w Gdańsku zwycięski kupon. We wtorek 23 kwietnia została rozbita kumulacja i w historii uwagę zwraca nie tylko gigantyczna ilość pieniędzy, jaka trafi do szczęśliwego gracza. Kupon Eurojackpot został zakupiony w nietypowo zlokalizowanej kolekturze.

W losowaniu Eurojackpot we wtorek (23.04) wylosowano następujące liczby: 2, 3, 6, 15, 35 oraz 1 i 3. Wszystkie - poza jedną - znalazły się one na kuponie z Polski. Był to jedyny gracz, który wskazał te liczby w całej Europie.

Legalny sposób, żeby nie płacić abonamentu RTV. Kontrolerzy będą bezradni

Gracz kupił los w nietypowym miejscu

Szczęśliwy kupon Eurojackpot został zakupiony w Gdańsku. Kolektura, która wydała graczowi kartkę papieru ze zwycięskimi liczbami dającymi prawo do otrzymania 13 milionów złotych, zlokalizowana jest… na lotnisku. Nie można mieć zatem pewności, czy gracz jest Polakiem.

ZOBACZ: Pokazał, ile zapłacił za 90 km autostrady A2. Paragon grozy

Dokłada kwota głównej wygranej w losowaniu Eurojackpot 23 kwietnia to 15 327 802 złotych i 70 groszy. Dlaczego zatem do zwycięzcy trafi “zaledwie” 13 milionów? Powodem jest obowiązkowy podatek, który trzeba zapłacić od wygranej. Wynosi od 10 proc.

Eurojackpot to gra międzynarodowa

Gdańsk jest szczęśliwym miejscem dla graczy Euorjackpot i Lotto. Na początku 2024 r. to właśnie tam kupiony został kupon, który zagwarantował wygraną wynoszącą 1,65 miliona złotych.

ZOBACZ: Porównał ceny paliwa na stacjach. “Wyniki szokują”

Eurocjakpot to gra międzynarodowa. Cała Europa bierze udział w losowaniach, które odbywają się dwa razy w tygodniu (wtorki oraz piątki). Zasady gry są nieco inny niż w przypadku Lotto. W Eurojackpot skreśla się bowiem 5 z 50 liczb oraz aż 2 z 12. Kupon jest również droższy, gdyż to wydatek rzędu 12,50 zł.

Źródło: lotto, o2.pl