Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Stopy Procentowe

Stopy Procentowe

Adam Glapiński, prezes NBP
08.03.2024 10:25 Podekscytowany Adam Glapiński właśnie ogłosił. „Udało nam się”

Marcowe wystąpienie prezesa NBP, Adama Glapińskiego, już za nami. Znamy decyzję RPP w sprawie stóp procentowych. Mamy też pozytywne wieści w sprawie inflacji. ”Udało nam się doprowadzić inflację do celu.”

Pieniądze
07.02.2024 16:22 Jest decyzja RPP. Co ze stopami procentowymi?

Pierwszy tydzień miesiąca tradycyjnie oznacza kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Zapadła na nim kolejna decyzja co do wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Wybór Rady nie budzi zaskoczenia.

Adam-Glapinski-NBP
07.12.2023 18:36 Prezes Glapiński zabrał głos ws. inflacji. Oto najnowsze prognozy NBP

W czwartek 7 grudnia odbyła się konferencja prasowa prezesa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego. Nie tylko podsumował on, jak ostatnio przebiegała inflacja w naszym kraju, ale przedstawił też, co będzie się działo z cenami w ciągu kolejnych kwartałów. Złożył również ważną deklarację dotyczącą nowego rządu.

Adam Glapiński
06.12.2023 16:42 Wiadomo, co ze stopami procentowymi. Ostatnia decyzja RPP w tym roku

Rada Polityki Pieniężnej podczas swojego grudniowego posiedzenia podjęła decyzję ws. poziomu stóp procentowych. Okazuje się, że zaskoczenia nie ma - spełniły się bowiem oczekiwania ekspertów oraz rynku.

Narodowy Bank Polski
04.12.2023 14:26 Kolejne posiedzenie RPP. Co ze stopami procentowymi?

Początek grudnia oznacza kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Podjęta zostanie na nim decyzja dotycząca stóp procentowych. Wskazania ekspertów mówią o utrzymaniu obecnego poziomu; głównym czynnikiem wpływającym na decyzję ma być inflacja.

Adam Glapiński
12.11.2023 09:21 Obniżki stóp procentowych nie wrócą przed wiosną? Adam Glapiński nie pozostawił wątpliwości

Prezes NBP Adam Glapiński zapowiedział ostatnio zwiększanie udziału złota w polskich rezerwach walutowych. Z jego wypowiedzi wynika, że obniżki stóp procentowych nie nadejdą zbyt szybko. Kiedy możemy się tego spodziewać?

Adam-Glapinski-NBP
08.11.2023 16:23 Stopy procentowe w Polsce. RPP właśnie podjęła decyzję

Pierwsze po wyborach parlamentarnych posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej jest już za nami. Prognozy analityków były różne. Kamil Pastor z PKO BP twierdził na łamach PAP, że RPP obniży stopy procentowe o 25 pkt. bazowych. Podobnego zdania byli ekonomiści banku Santander. Teraz już wiemy, że ten scenariusz się nie sprawdził.

Pieniądze na stole
08.11.2023 11:39 Kredytobiorcy na szpilkach. Jaką decyzję ws. stóp podejmie RPP?

Kolejna decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych zbliża się wielkimi krokami. Każda decyzja może mieć znaczny wpływ na raty kredytów, toteż kredytobiorcy z niecierpliwością czekają na najbliższe posiedzenie Rady. Eksperci przewidują, co RPP może w tej sprawie zdecydować.

Adam Glapiński
21.09.2023 17:40 Złe wieści dla spłacających kredyty. Ile wyniesie rata w 2024 roku?

Złe informacje dla wszystkich spłacających pożyczki. Jakie będą raty kredytów w 2024 roku? NBP zapowiedziało plany dotyczące stóp procentowych. Jest źle, a może być jeszcze gorzej.

Adam Glapiński
11.05.2023 17:35 Glapiński o obniżeniu inflacji. Bez zmian w cyklu podwyżkowym

W czwartek odbyła się kolejna konferencja prasowa prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Dzień wcześniej miało z kolei miejsce posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym utrzymano stopy procentowe na obecnym poziomie.

Andrzej Duda
22.04.2023 20:17 Prezydent o obniżce stóp procentowych. Podał przyczynę inflacji

Na spotkaniu z mieszkańcami Pajęczna w woj. łódzkim, prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na temat przyszłego obniżania stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Odniósł się także do tego, co spowodowało tak wysoką inflację.

Adam Glapiński
09.02.2023 21:52 Adam Glapiński oczekuje w grudniu 6-proc. inflacji. Prezes NBP pociesza polskie rodziny

Prezes NBP Adam Glapiński przekazał na dzisiejszej konferencji, że w grudniu oczekuje spadku inflacji do poziomu 6 proc. Zdradził również, że jest przyzwyczajony do bardzo skromnego poziomu życia.

Sejm zagłosował, Adam Glapiński będzie prezesem NBP kolejne 6 lat
08.02.2023 22:05 Stopy procentowe bez zmian. Ekonomiści czekają na jesień

Na środowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zapadła decyzja o utrzymaniu stóp procentowych na tym samym poziomie. Analitycy zaczynają już wyczekiwać jesieni, gdy decyzje korzystne dla Polaków zapadną przed wyborami.Spełniły się również przewidywania ekspertów przed środowym posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej. Główna stopa procentowa wciąż wynosi 6,75 proc, zmianie nie ulegną również raty kredytów o zmiennej stopie.Zaskoczenia nie ma, jednak o ciekawej sytuacji wśród ekonomistów pisze Business Insider. Według analityków PKO Research, najciekawiej ma być w marcu.

RPP utrzymała stopy procentowane na obecnym poziomie
06.02.2023 15:05 Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni stóp procentowych. Przewidywania ekonomistów

Według ekspertów, na wtorkowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej pozostawi stopy procentowe bez zmian. Tym samym ma nie być powtórki działań amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego.Od września główna stopa wynosi 6,75 proc. Eksperci od października uznają, że Rada - choć oficjalnie nie zakończyła cyklu podwyżek - jest obecnie w trybie “wait and see”.

Adam Glapiński
09.09.2022 14:59 Andrzej Glapiński o stopach procentowych. To jeszcze nie koniec podwyżek

We wrześniu, podczas posiedzenia, członkowie Rady Polityki Pieniężnej postanowili podnieść stopy procentowe o 25 pb. Prezes NBP Adam Glapiński zabrał głos w sprawie podwyżek.