Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Samochód

Samochód

Orlen wprowadza opłaty
11.12.2020 01:00 Orlen wyłącza darmową usługę na stacjach. Od środy już trzeba płacić

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Jakie są stawki za ładowanie aut elektrycznych na OrlenieGdzie już teraz trzeba płacićJakie dalsze plany w tym zakresie ma Orlen

Opłata za wjazd do strefy czystego transportu na horyzoncie
07.12.2020 01:00 Stało się, kierowcy muszą być gotowi na nową opłatę. Ministerstwo już podało kwotę

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Jakie są plany modyfikacji stref czystego transportuKto będzie zobligowany do opłatyJakie zastrzeżenia budzi projekt zmian

Prawo jazdy w telefonie
04.12.2020 01:00 Kapitalne wieści dla kierowców. Czeka ich rewolucyjna zmiana

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Dlaczego zostanie wprowadzony wirtualny dostęp do prawa jazdyJak zachować się w trakcie kontroli policyjnejKiedy warto mieć przy sobie plastikowy dowód osobisty

Przegląd techniczny
23.10.2020 02:00 Wielkie zmiany w obowiązkowych przeglądach technicznych. Mają wejść w życie już od 1 stycznia 2021 roku

Przepisy dotyczące kierowców zostaną zmienione. Propozycje są zaskakujące. Podczas obowiązkowych przeglądów technicznych pojazdy mają być fotografowane. Na zapominalskich będą czekały surowe kary, zmieniona także ma zostać definicja pojazdu zabytkowego. Zmian jednak będzie znacznie więcej. Co ważne, rząd chce by nowe przepisy weszły w życie już od 1 stycznia 2021 roku. Przeglądy techniczne będą odbywały się na nowych zasadach.

Tesla z Chin już w Europie
20.10.2020 02:00 Auto z Chin lepsze niż amerykańskie? Tesla w Europie stawia na sprzedaż innowacyjnego pojazdu

Samochody Tesla 3, które trafią do Europy bedą produkowane w Chinach do czasu, aż pod Berlinem nie zostanie ukończona fabryka tego producenta, donosi portal AutoKult. W pojazdach zastosowano inny rodzaj akumulatorów, które – zgodnie z deklaracją samego producenta – mają mieć dłuższy zasięg.

Samochody używane
16.10.2020 02:00 A jednak. Rząd wycofuje się z wyższego podatku. Tysiące Polaków może spać spokojnie

Ministerstwo Finansów uspokaja wszystkich zainteresowanych kupnem używanego samochodu. Nie będzie podwyżek akcyzy dla sprowadzanych z zagranicy pojazdów. – W MF nie pracujemy nad podwyżką stawek podatku akcyzowego od samochodów, ale mamy projekt, który ma eliminować oszustwa w tej branży, a także projekty informatyczne ułatwiające obsługę akcyzy – podało cytowane przez portal Interia Ministerstwo Infrastruktury.

Nowe przepisy
16.10.2020 02:00 Duże ułatwienia dla kierowców. Nowe przepisy już niedługo wejdą w życie. Wielu zaoszczędzi pieniądze

Od 4 grudnia kierowców czekają spore zmiany. Ministerstwo Infrastruktury opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczeń pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Jest to kolejny krok w kierunku nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Co czeka kierowców? Będzie sporo ułatwień dla kupujących nowe pojazdy, a dotychczasowi właściciele zaoszczędzą naprawdę spore pieniądze. Sprawdzamy co zawierają nowe przepisy.

Ubezpieczenie OC auta
28.09.2020 02:00 Sposób na niższe OC. Rozwiązanie bije rekordy popularności

Ubezpieczenie OC tańsze nawet o 33 proc.? Tak, to możliwe, pod warunkiem, że z auta korzystasz nieregularnie. Kierowcy, którzy jeżdżą mniej również i mniej płacą. Kolejne firmy ubezpieczeniowe wprowadzają elastyczne taryfy, w których cena polisy uzależniona jest od liczby przejechanych kilometrów. Rozwiązanie takie bije rekordy popularności za granicą, jednak coraz więcej ubezpieczalni w Polsce wprowadza takie rozwiązania do swoich ofert. Czy zyskają one uznanie wśród nadwislańskich kierowców?

Auta za grosze od wojska
25.09.2020 02:00 Tanie auta i rzadkie części samochodowe od wojska. Jest z czego wybierać

Polska armia ogłasza wyprzedaż aut i części do pojazdów. Od mundurowych za bezcen kupić można wiele atrakcyjnych, ale też rzadko spotykanych elementów. Przyglądamy się kolejnej akcji sprzedażowej wojska. Jak się okazuje, armia ma do zaoferowania nie tylko mieszkania i grunty w atrakcyjnych cenach i lokalizacjach, ale także pojazdy. Uwaga, są haczyki.

Tablice rejestracyjne
24.09.2020 02:00 Tablice rejestracyjne w Polsce. Jest ich wiele, jednak nie każdy wie, co oznaczają

Tablice rejestracyjne są wyróżnikiem pojazdu. Dzięki nim możemy ustalić kto jest właścicielem pojazdu, sprawdzić historię samochodu, czy zweryfikować kraj pochodzenia. Przepisy dotyczące pojazdów wskazują jednak na specjalne tablice, dzięki którym jesteśmy w stanie określić czy mamy do czynienia z maszyną podlegającą pod szczególne przepisy prawne lub kierowcą, który chce tablicami podkreślić swój status. Sprawdzamy jakie tablice rejestracyjne są wydawane w Polsce, komu i co oznaczają.