Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tanie auta i rzadkie części samochodowe od wojska. Jest z czego wybierać
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 25.09.2020 02:00

Tanie auta i rzadkie części samochodowe od wojska. Jest z czego wybierać

Auta za grosze od wojska
Wikimedia Commons/Poznaniak1975/CC3.0

Polska armia ogłasza wyprzedaż aut i części do pojazdów. Od mundurowych za bezcen kupić można wiele atrakcyjnych, ale też rzadko spotykanych elementów. Przyglądamy się kolejnej akcji sprzedażowej wojska. Jak się okazuje, armia ma do zaoferowania nie tylko mieszkania i grunty w atrakcyjnych cenach i lokalizacjach, ale także pojazdy. Uwaga, są haczyki.

Auto do wzięcia za grosze

Wojsku zależy by jak najszybciej pozbyć się zalegającego i nieużywanego sprzętu, dlatego regularnie organizuje aukcje sprzedażowe. Są jednak pewne warunki. Aby wystartować w przetargu należy wpłacić wadium, jeżeli przetarg wygramy, kaucja pokrywa część finalnej kwoty, jeżeli przegramy jest nam zwracana. Uwaga także na kary umowne. Chodzi o sytuacje, gdy wygrywamy przetarg i rezygnujemy z dopłaty do 100-proc. wartości sprzętu, albo zwlekamy z odbiorem wygranego w przetargu sprzętu.

Co ma do zaoferowania wojsko? Pełen przekrój. W ofercie dostępne są auta, części do nich, jak również niesprawne pojazdy, po które trzeba będzie udać się z lawetą. Przyglądamy się liście aut wystawionych do przetargu. Wśród niewątpliwych perełek w aukcjach Agencji Mienia Wojskowego na wyróżnienie zasługuje olej okrętowy do silników, którego na sprzedaż jest... 21 ton. Na największe zainteresowanie kierowców zasługują jednak części zamienne do aut. Wojsko regularnie wyprzedaje ogromne ilości zamienników w atrakcyjnych cenach. Dostępne są części pasujące do aut różnorakich marek.

Wojsko chętnie pozbywa się również całych aut. Co więcej, część z nich jest sprawna. Na listach AMW znajdują się nie tylko przepracowane ciężarówki, ale również auta osobowe w całkiem niezłym stanie technicznym, autobusy pasażerskie, czy kabiny do TIR-ów. Spójrzmy na listę. AMW za jedyne 1,5 tys. złotych wystawia sprawnego Fiata Ducato z 1997 roku, czy za 3,5 tys. złotych autobus z 2002 roku. Pełna lista aut, które można wylicytować od mundurowych znajduje się na stronie Agencji Mienia Wojskowego w zakładce "przetargi".