BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 27.04.2020. n/z Skrzynka na listy.

East News, Arkadiusz Ziolek

Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Volkswagen, ale także kilku innych producentów aut rozsyła do swoich klientów wezwania dotyczące naprawy samochodów. Sprawa jest dość poważna, a wezwanie w swojej skrzynce na listy może znaleźć, aż 10 tys. Polaków. O co dokładnie chodzi?

Volkswagen wysyła wezwania do klientów

Volkswagen to jedna z najchętniej wybieranych marek samochodów w Polsce. Dane pokazują, że kierowcy w naszym kraju najczęściej kupują Volkswagen i model Golf lub Passat. W czołówce utrzymuje się także Volkswagen Polo.

O polskich kierowcach i ich Volkswagenach powstał nie tylko szereg dowcipów, ale także zabawnych obrazków zwanych memami. Jak się okazuje, Volkswagen wpadł w małe tarapaty i z tej okazji rozsyła wezwania do swoich klientów.

Portal bankier.pl podaje, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpłynęło zawiadomienie dotyczące usterek w autach wyprodukowanych przez Volkswagen oraz kilku innych producentów. Jakie działania zostaną podjęte?

Volkswagen, Skoda, Audi, Toyota, Mitsubishi i Ford zawiadamiają, że w łącznie 12 modelach wszystkich marek wykryto wady fabryczne. W związku z tym do prawie 10 tys. Polaków mogą trafić wezwania. 

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Volkswagen i inni producenci aut apelują

Volkswagen oraz inni producenci zawiadamiają o tzw. akcji naprawczej związanej z wykrytymi wadami w samochodach. Lepiej, aby klienci nie lekceważyli informacji od producentów, bowiem sprawa wygląda naprawdę poważnie.

Volkswagen ze wszystkich producentów ma najwięcej powodów do zmartwień, bo z całego grona zgłosił najwięcej wadliwych aut. Wadliwe modele polo i up! wyprodukowane między 2015 r. a 2017 r. jeżdżą po polskich drogach w ilości 7806 sztuk. Powodem usterki jest nieprawidłowo zespawane ucho holownicze. Z kolei w modelach typu caddy włóknina tapicerki mogła zostać zamontowana odwrotną stroną.

Z problem podobnym do Volkswagena borykać się musi Audi. W modelach a4, a6 i a7 wyprodukowanych w 2018 r. źle mógł zostać zamontowany zaczep holowniczy. Jeśli w przypadku Volkswagena krzywdę można zrobić osobom znajdującym się w pobliżu, to w przypadku marki Audi może dojść do utraty połączenia z holowanym pojazdem.

Kampanię naprawczą rozpoczęła także Skoda. W tym przypadku może dojść do tragedii w trakcie wypadku, bowiem jak informuje bankier.pl, w 71 autach modelu karoq i kodiaq  nieprawidłowo zamontowano ramę przedniego lewego siedzenia.

Wadliwy montaż zgłosiła także Toyota, która informuje o popsutym uzupełniającym systemie bezpieczeństwa biernego SRS w modelu proace z 2019 r. Z kolei Mitsubishi w modelu pajero źle zamontowało prawe, przednie wahacze. Miejmy nadzieję, że klienci wezmą sobie do serca apele producentów marek i szybko naprawią usterki.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >