Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 05.11.2020 01:00

Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 27.04.2020. n/z Skrzynka na listy.
East News, Arkadiusz Ziolek

Volkswagen wysyła wezwania do klientów

Volkswagen to jedna z najchętniej wybieranych marek samochodów w Polsce. Dane pokazują, że kierowcy w naszym kraju najczęściej kupują Volkswagen i model Golf lub Passat. W czołówce utrzymuje się także Volkswagen Polo.

O polskich kierowcach i ich Volkswagenach powstał nie tylko szereg dowcipów, ale także zabawnych obrazków zwanych memami. Jak się okazuje, Volkswagen wpadł w małe tarapaty i z tej okazji rozsyła wezwania do swoich klientów.

Portal bankier.pl podaje, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpłynęło zawiadomienie dotyczące usterek w autach wyprodukowanych przez Volkswagen oraz kilku innych producentów. Jakie działania zostaną podjęte?

Volkswagen, Skoda, Audi, Toyota, Mitsubishi i Ford zawiadamiają, że w łącznie 12 modelach wszystkich marek wykryto wady fabryczne. W związku z tym do prawie 10 tys. Polaków mogą trafić wezwania. 

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Volkswagen i inni producenci aut apelują

Volkswagen oraz inni producenci zawiadamiają o tzw. akcji naprawczej związanej z wykrytymi wadami w samochodach. Lepiej, aby klienci nie lekceważyli informacji od producentów, bowiem sprawa wygląda naprawdę poważnie.

Volkswagen ze wszystkich producentów ma najwięcej powodów do zmartwień, bo z całego grona zgłosił najwięcej wadliwych aut. Wadliwe modele polo i up! wyprodukowane między 2015 r. a 2017 r. jeżdżą po polskich drogach w ilości 7806 sztuk. Powodem usterki jest nieprawidłowo zespawane ucho holownicze. Z kolei w modelach typu caddy włóknina tapicerki mogła zostać zamontowana odwrotną stroną.

Z problem podobnym do Volkswagena borykać się musi Audi. W modelach a4, a6 i a7 wyprodukowanych w 2018 r. źle mógł zostać zamontowany zaczep holowniczy. Jeśli w przypadku Volkswagena krzywdę można zrobić osobom znajdującym się w pobliżu, to w przypadku marki Audi może dojść do utraty połączenia z holowanym pojazdem.

Kampanię naprawczą rozpoczęła także Skoda. W tym przypadku może dojść do tragedii w trakcie wypadku, bowiem jak informuje bankier.pl, w 71 autach modelu karoq i kodiaq  nieprawidłowo zamontowano ramę przedniego lewego siedzenia.

Wadliwy montaż zgłosiła także Toyota, która informuje o popsutym uzupełniającym systemie bezpieczeństwa biernego SRS w modelu proace z 2019 r. Z kolei Mitsubishi w modelu pajero źle zamontowało prawe, przednie wahacze. Miejmy nadzieję, że klienci wezmą sobie do serca apele producentów marek i szybko naprawią usterki.