fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 27.04.2020. n/z Skrzynka na listy.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 5 Listopada 2020

Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem

Volkswagen, ale także kilku innych producentów aut rozsyła do swoich klientów wezwania dotyczące naprawy samochodów. Sprawa jest dość poważna, a wezwanie w swojej skrzynce na listy może znaleźć, aż 10 tys. Polaków. O co dokładnie chodzi?

Volkswagen wysyła wezwania do klientów

Volkswagen to jedna z najchętniej wybieranych marek samochodów w Polsce. Dane pokazują, że kierowcy w naszym kraju najczęściej kupują Volkswagen i model Golf lub Passat. W czołówce utrzymuje się także Volkswagen Polo.

O polskich kierowcach i ich Volkswagenach powstał nie tylko szereg dowcipów, ale także zabawnych obrazków zwanych memami. Jak się okazuje, Volkswagen wpadł w małe tarapaty i z tej okazji rozsyła wezwania do swoich klientów.

Nadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeńNadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeńCzytaj dalej

Portal bankier.pl podaje, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpłynęło zawiadomienie dotyczące usterek w autach wyprodukowanych przez Volkswagen oraz kilku innych producentów. Jakie działania zostaną podjęte?

Volkswagen, Skoda, Audi, Toyota, Mitsubishi i Ford zawiadamiają, że w łącznie 12 modelach wszystkich marek wykryto wady fabryczne. W związku z tym do prawie 10 tys. Polaków mogą trafić wezwania.

DZISIAJ GRZEJE:

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia
2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"
3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Zwrot akcji w sprawie waloryzacji 2021. Seniorzy mają powody do radościZwrot akcji w sprawie waloryzacji 2021. Seniorzy mają powody do radościCzytaj dalej

Volkswagen i inni producenci aut apelują

Volkswagen oraz inni producenci zawiadamiają o tzw. akcji naprawczej związanej z wykrytymi wadami w samochodach. Lepiej, aby klienci nie lekceważyli informacji od producentów, bowiem sprawa wygląda naprawdę poważnie.

Volkswagen ze wszystkich producentów ma najwięcej powodów do zmartwień, bo z całego grona zgłosił najwięcej wadliwych aut. Wadliwe modele polo i up! wyprodukowane między 2015 r. a 2017 r. jeżdżą po polskich drogach w ilości 7806 sztuk. Powodem usterki jest nieprawidłowo zespawane ucho holownicze. Z kolei w modelach typu caddy włóknina tapicerki mogła zostać zamontowana odwrotną stroną.

Kursy walut: Wyborczy rollercoaster, złoty łapie oddechKursy walut: Wyborczy rollercoaster, złoty łapie oddechCzytaj dalej

Z problem podobnym do Volkswagena borykać się musi Audi. W modelach a4, a6 i a7 wyprodukowanych w 2018 r. źle mógł zostać zamontowany zaczep holowniczy. Jeśli w przypadku Volkswagena krzywdę można zrobić osobom znajdującym się w pobliżu, to w przypadku marki Audi może dojść do utraty połączenia z holowanym pojazdem.

Kampanię naprawczą rozpoczęła także Skoda. W tym przypadku może dojść do tragedii w trakcie wypadku, bowiem jak informuje bankier.pl, w 71 autach modelu karoq i kodiaq nieprawidłowo zamontowano ramę przedniego lewego siedzenia.

Wadliwy montaż zgłosiła także Toyota, która informuje o popsutym uzupełniającym systemie bezpieczeństwa biernego SRS w modelu proace z 2019 r. Z kolei Mitsubishi w modelu pajero źle zamontowało prawe, przednie wahacze. Miejmy nadzieję, że klienci wezmą sobie do serca apele producentów marek i szybko naprawią usterki.

Wystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakaneWystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakaneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica
  3. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  4. Już teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonie
  5. Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatów
  6. Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?
  7. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  8. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
Kaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientówKaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News