BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 27.04.2020. n/z Skrzynka na listy.

East News, Arkadiusz Ziolek

Blisko 10 tys. Polaków wkrótce może dostać specjalne wezwanie. Powód będzie zaskoczeniem

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Volkswagen, ale także kilku innych producentów aut rozsyła do swoich klientów wezwania dotyczące naprawy samochodów. Sprawa jest dość poważna, a wezwanie w swojej skrzynce na listy może znaleźć, aż 10 tys. Polaków. O co dokładnie chodzi?

Volkswagen wysyła wezwania do klientów

Volkswagen to jedna z najchętniej wybieranych marek samochodów w Polsce. Dane pokazują, że kierowcy w naszym kraju najczęściej kupują Volkswagen i model Golf lub Passat. W czołówce utrzymuje się także Volkswagen Polo.

O polskich kierowcach i ich Volkswagenach powstał nie tylko szereg dowcipów, ale także zabawnych obrazków zwanych memami. Jak się okazuje, Volkswagen wpadł w małe tarapaty i z tej okazji rozsyła wezwania do swoich klientów.

Portal bankier.pl podaje, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta wpłynęło zawiadomienie dotyczące usterek w autach wyprodukowanych przez Volkswagen oraz kilku innych producentów. Jakie działania zostaną podjęte?

Volkswagen, Skoda, Audi, Toyota, Mitsubishi i Ford zawiadamiają, że w łącznie 12 modelach wszystkich marek wykryto wady fabryczne. W związku z tym do prawie 10 tys. Polaków mogą trafić wezwania. 

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Volkswagen i inni producenci aut apelują

Volkswagen oraz inni producenci zawiadamiają o tzw. akcji naprawczej związanej z wykrytymi wadami w samochodach. Lepiej, aby klienci nie lekceważyli informacji od producentów, bowiem sprawa wygląda naprawdę poważnie.

Volkswagen ze wszystkich producentów ma najwięcej powodów do zmartwień, bo z całego grona zgłosił najwięcej wadliwych aut. Wadliwe modele polo i up! wyprodukowane między 2015 r. a 2017 r. jeżdżą po polskich drogach w ilości 7806 sztuk. Powodem usterki jest nieprawidłowo zespawane ucho holownicze. Z kolei w modelach typu caddy włóknina tapicerki mogła zostać zamontowana odwrotną stroną.

Z problem podobnym do Volkswagena borykać się musi Audi. W modelach a4, a6 i a7 wyprodukowanych w 2018 r. źle mógł zostać zamontowany zaczep holowniczy. Jeśli w przypadku Volkswagena krzywdę można zrobić osobom znajdującym się w pobliżu, to w przypadku marki Audi może dojść do utraty połączenia z holowanym pojazdem.

Kampanię naprawczą rozpoczęła także Skoda. W tym przypadku może dojść do tragedii w trakcie wypadku, bowiem jak informuje bankier.pl, w 71 autach modelu karoq i kodiaq  nieprawidłowo zamontowano ramę przedniego lewego siedzenia.

Wadliwy montaż zgłosiła także Toyota, która informuje o popsutym uzupełniającym systemie bezpieczeństwa biernego SRS w modelu proace z 2019 r. Z kolei Mitsubishi w modelu pajero źle zamontowało prawe, przednie wahacze. Miejmy nadzieję, że klienci wezmą sobie do serca apele producentów marek i szybko naprawią usterki.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polski przemysł nie dał się koronakryzysowi

Polska i Świat

Projekt ustawy o pomocy przedsiębiorstwom energochłonnym. Ustalono kryteria i fundusze

Czytaj więcej >
Putin

Polska i Świat

Mobilizacja w Rosji. Rosjanie zaczęli wychodzić na ulice

Czytaj więcej >
FADEL SENNA/AFP/East News

Polska i Świat

Mobilizacja w Rosji. Rutte: Nie należy w niej widzieć zagrożenia dla Zachodu

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zmiany w prawie drogowym od 21 września 2022. Dotyczą pieszych

Czytaj więcej >
Twitter/President of Russia

Polska i Świat

Częściowa mobilizacja w Rosji. Ogłoszenie Putina

Czytaj więcej >
wikimedia.org

Polska i Świat

USA: Putin wkrótce ogłosi mobilizację

Czytaj więcej >