Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ponad 22 tys. Polaków otrzyma niebawem specjalne wezwania. Powód może wprawić w osłupienie
Maria Glinka
Maria Glinka 12.10.2020 02:00

Ponad 22 tys. Polaków otrzyma niebawem specjalne wezwania. Powód może wprawić w osłupienie

Zawiadomienie w sprawie Mercedesa
Marek Bazak/East News

Mercedes do naprawy

Posiadacze samochodów marki Mercedes o modelach: 197, 204, 207, 164, 169, 171, 203, 212 i 251 muszą liczyć się z koniecznością oddania samochodu do serwisu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazuje, że firma już rozpoczyna kampanię naprawczą i samodzielnie skontaktuje się z właścicielami Mercedesów w celu wymiany wadliwych poduszek powietrznych w punkcie serwisowym. Szacuje się, że usterka może dotyczyć aż 22 tys. samochodów marki Mercedes.

Portal bankier.pl podaje, że poduszki zamontowane w autach nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. W trakcie wypadku z udziałem Mercedesa może dojść do wybuchu generatora gazowego, w wyniku czego jego część może znaleźć się wewnątrz auta. Taka sytuacja stwarza duże ryzyko niewłaściwego napełnienia poduszki, co stanowi duże ryzyko dla pasażera w trakcie zderzenia.

To nie pierwsza usterka w Mercedesie

Feralne poduszki powietrzne to już kolejna wada wykryta przez serwisantów Mercedesa. W połowie września do UOKiK trafiło ponad 2 tys. zgłoszeń w sprawie pojazdów, w których nieprawidłowo zamontowano przewód spustowy układu klimatyzacji.

W wyniku tej usterki do wnętrza auta mogła przedostawać się woda, co przyspieszało proces korozji. W ostatnich kilku miesiącach w samochodach marki Mercedes zarejestrowano także wadę systemu ESP, który był nieodpowiednio dopasowany do zamontowanych hamulców.

Mercedes-Benz to marka samochodów produkowanych przez koncern Daimler AG. Siedziba firmy, której początki sięgają 1881 r., mieści się w Stuttgarcie w Niemczech. Samochody osobowe od Mercedesa są uważane za jedne z najstarszych w historii. Poza osobówkami Mercedes-Benz produkuje także pojazdy dostawcze, ciężarówki i autobusy.

Tagi: Samochód