Zawiadomienie w sprawie Mercedesa
Marek Bazak/East News
Autor Maria Glinka - 12 Października 2020

Ponad 22 tys. Polaków otrzyma niebawem specjalne wezwania. Powód może wprawić w osłupienie

Właściciele samochodów marki Mercedes już niedługo dostaną specjalne zawiadomienia o konieczności złożenia wizyty w serwisie. Okazuje się, że dziewięć modeli Mercedesa wyposażono w wadliwe poduszki powietrzne, co może stanowić duże niebezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Mercedes do naprawy

Posiadacze samochodów marki Mercedes o modelach: 197, 204, 207, 164, 169, 171, 203, 212 i 251 muszą liczyć się z koniecznością oddania samochodu do serwisu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazuje, że firma już rozpoczyna kampanię naprawczą i samodzielnie skontaktuje się z właścicielami Mercedesów w celu wymiany wadliwych poduszek powietrznych w punkcie serwisowym. Szacuje się, że usterka może dotyczyć aż 22 tys. samochodów marki Mercedes.

Portal bankier.pl podaje, że poduszki zamontowane w autach nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. W trakcie wypadku z udziałem Mercedesa może dojść do wybuchu generatora gazowego, w wyniku czego jego część może znaleźć się wewnątrz auta. Taka sytuacja stwarza duże ryzyko niewłaściwego napełnienia poduszki, co stanowi duże ryzyko dla pasażera w trakcie zderzenia.

To nie pierwsza usterka w Mercedesie

Feralne poduszki powietrzne to już kolejna wada wykryta przez serwisantów Mercedesa. W połowie września do UOKiK trafiło ponad 2 tys. zgłoszeń w sprawie pojazdów, w których nieprawidłowo zamontowano przewód spustowy układu klimatyzacji.

W wyniku tej usterki do wnętrza auta mogła przedostawać się woda, co przyspieszało proces korozji. W ostatnich kilku miesiącach w samochodach marki Mercedes zarejestrowano także wadę systemu ESP, który był nieodpowiednio dopasowany do zamontowanych hamulców.

Mercedes-Benz to marka samochodów produkowanych przez koncern Daimler AG. Siedziba firmy, której początki sięgają 1881 r., mieści się w Stuttgarcie w Niemczech. Samochody osobowe od Mercedesa są uważane za jedne z najstarszych w historii. Poza osobówkami Mercedes-Benz produkuje także pojazdy dostawcze, ciężarówki i autobusy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News