Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Auto z Chin lepsze niż amerykańskie? Tesla w Europie stawia na sprzedaż innowacyjnego pojazdu
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 20.10.2020 02:00

Auto z Chin lepsze niż amerykańskie? Tesla w Europie stawia na sprzedaż innowacyjnego pojazdu

Tesla z Chin już w Europie
Obraz Blomst z Pixabay

Samochody Tesla 3, które trafią do Europy bedą produkowane w Chinach do czasu, aż pod Berlinem nie zostanie ukończona fabryka tego producenta, donosi portal AutoKult. W pojazdach zastosowano inny rodzaj akumulatorów, które – zgodnie z deklaracją samego producenta – mają mieć dłuższy zasięg.

Tesla 3 z Chin do Europy

Jak informuje AutoKult, model Tesla 3 ma trafiać do Europy wprost z Chin, do czasu, aż koncern Elona Muska nie uruchomi pod Berlinem swojej fabryki. Samochody produkowane w Państwie Środka mają mieć nieco inny model akumulatorów, niż te produkowane na terenie Stanów Zjednoczonych. W "chińskich" Teslach montowane są akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe. Mają one mniejszą gęstość elektryczną. Oznacza do, że mogą być one ładowane do 100 proc. swojej pojemności. Te, produkowane w USA, wykonane są z ogniw niklowo-glinowo-kobaltowych i powinny być ładowane do maksymalnie 80 proc. pojemności.

Producent zaznacza jednak, że pełne ładowanie baterii powinno odbywać się maksymalnie raz w tygodniu. Producent deklaruje, że dzięki zastosowaniu innej technologii dla aut produkowanych w Chinach, zasięg takich pojazdów jest dłuższy o 10 km od samochodów, które wyjeżdżają z fabryk położonych w Stanach Zjednoczonych. Portal Bankier.pl wskazuje, że na podstawie numerów VIN udało się ustalić, że pierwsze egzemplarze "chińskich" Tesli są już w Europie.