BiznesINFO.pl
Tesla z Chin już w Europie

Obraz Blomst z Pixabay

Auto z Chin lepsze niż amerykańskie? Tesla w Europie stawia na sprzedaż innowacyjnego pojazdu

20 Października 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Auta Tesli sprzedawane w Europie będą przez jakiś czas produkowane w Chinach. Mają mieć lepsze akumulatory, niż pojazdy produkowane w USA. Co to oznacza dla europejskich kierowców?

Samochody Tesla 3, które trafią do Europy bedą produkowane w Chinach do czasu, aż pod Berlinem nie zostanie ukończona fabryka tego producenta, donosi portal AutoKult. W pojazdach zastosowano inny rodzaj akumulatorów, które – zgodnie z deklaracją samego producenta – mają mieć dłuższy zasięg.

Tesla 3 z Chin do Europy

Jak informuje AutoKult, model Tesla 3 ma trafiać do Europy wprost z Chin, do czasu, aż koncern Elona Muska nie uruchomi pod Berlinem swojej fabryki. Samochody produkowane w Państwie Środka mają mieć nieco inny model akumulatorów, niż te produkowane na terenie Stanów Zjednoczonych. W "chińskich" Teslach montowane są akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe. Mają one mniejszą gęstość elektryczną. Oznacza do, że mogą być one ładowane do 100 proc. swojej pojemności. Te, produkowane w USA, wykonane są z ogniw niklowo-glinowo-kobaltowych i powinny być ładowane do maksymalnie 80 proc. pojemności.

Producent zaznacza jednak, że pełne ładowanie baterii powinno odbywać się maksymalnie raz w tygodniu. Producent deklaruje, że dzięki zastosowaniu innej technologii dla aut produkowanych w Chinach, zasięg takich pojazdów jest dłuższy o 10 km od samochodów, które wyjeżdżają z fabryk położonych w Stanach Zjednoczonych. Portal Bankier.pl wskazuje, że na podstawie numerów VIN udało się ustalić, że pierwsze egzemplarze "chińskich" Tesli są już w Europie.

Tagi:

Elon MuskTeslaSamochódDrogi i autostrady

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Mundial w Katarze. Pod jednym względem Polska wygrywa z Arabią Saudyjską

Czytaj więcej >
KMP Częstochowa

Polska i Świat

Bezpieczne Andrzejki 2022. Więcej patroli policji na drogach

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Rakoon

Polska i Świat

Ważna zmiana w aptekach od 1 grudnia. Możesz mieć problemy z kupieniem leków na receptę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Walka ze smogiem w Krakowie. Najstarsze auta nie wjadą do miasta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polska i Świat

Dopłaty do gazu. Premier Mateusz Morawiecki mówi o prawdopodobnych scenariuszach

Czytaj więcej >