Właściciele Volkswagena mogą spodziewać się wezwania
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 22 Października 2020

Niemal 2 tys. Polaków niedługo znajdzie w skrzynce specjalne wezwanie. Powód może zadziwić

Ok. 2 tys. Polaków powinno w najbliższym czasie zajrzeć do skrzynki na listy, gdyż mogą spodziewać się ważnego wezwania. Chodzi o właścicieli samochodów marki Volkswagen zarejestrowanych w Polsce u których wykryto poważne usterki.

Właściciele Volkswagena otrzymają wezwanie

Ważna wiadomość dla ok. 2 tys. właścicieli samochodów marki Volkswagen zarejestrowanych w Polsce. Osoby te mogą wkrótce spodziewać się wezwania do serwisu w związku z wykryciem poważnych usterek.

Najwięcej wadliwych egzemplarzy, jak informuje serwis Bankier.pl wykryto wśród modeli: golf, passat, t-roc (typ. au, 3c, 3h i a1) oraz arteon. W samochodach wyprodukowanych w Niemczech w 2018 roku (między majem a sierpniem) mogła zostać nieprawidłowo zamontowana prowadnica zagłówka tylnego siedzenia. Konsekwencją nieprawidłowego montażu może być brak odpowiedniej ochrony pasażerów w sytuacji wypadku.

Usterka zagłówka została wykryta w ponad 1,5 tys. aut zarejestrowanych w Polsce. Ich właściciele powinni uważnie sprawdzać skrzynki na listy, gdyż wkrótce mogą spodziewać się listownego wezwania do autoryzowanych stacji obsługi Volkswagena, gdzie sprawdzona zostanie spawana spoina mocowań na ramie oparcia tylnego siedzenia. Jeśli zajdzie taka konieczność fachowcy wymienią ramę oparcia.

Wady zagłówka, jak podaje Bankier.pl wykryto również w passatach (typ ad i 3c) wyprodukowanych w Niemczech również w 2018 roku (między majem a lipcem). W tym wypadku jednak problem dotyczy zagłówków przednich siedzeń, które mogą być niedostatecznie zabezpieczone sprężyną mocującą prowadnicy.

W razie wypadku należy liczyć się z wysunięciem zagłówka z oparcia siedzenia, co zwiększy ryzyko obrażeń. Z danych przytoczonych przez portal wynika, że na polskim rynku kampania naprawcza dotyczy ok. 240 aut. Ich właściciele otrzymają wezwanie do serwisu, gdzie mechanicy wymienią lewe prowadnice zagłówków w obu przednich siedzeniach.

Jest nowa stawka płacy minimalnej. W 2021 roku zarobicie więcej, wiemy już dokładnie o ileJest nowa stawka płacy minimalnej. W 2021 roku zarobicie więcej, wiemy już dokładnie o ileCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. Czołowa dziennikarka TVP będzie miała kłopoty u Jacka Kurskiego? Wyłamała się
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Emerytury stażowe - temat bumerang. Kto mógłby skorzystać? Kiedy najlepiej byłoby przestać pracować?Emerytury stażowe - temat bumerang. Kto mógłby skorzystać? Kiedy najlepiej byłoby przestać pracować?Czytaj dalej

Z kolei w modelach touareg (typ cr) wyprodukowanych w Niemczech w 2018 roku (między sierpniem a październikiem) wykryto usterkę uchwytu zamka pasa bezpieczeństwa tylnego prawego siedzenia. W sytuacji wypadku należy spodziewać się pęknięcia uchwytu, co w konsekwencji doprowadzi do nieprawidłowego działania pasa bezpieczeństwa. Problem ten dotyczy jednak jedynie 40 samochodów zarejestrowanych w naszym kraju.

Więcej, bo aż 283 auta (chodzi o modele tiguan i tiguan lwb/allspace - typ i bw, wyprodukowanych w Niemczech i Portugalii) zarejestrowane w Polsce dotyczy problem niewłaściwego montażu zaczepu holowniczego, co może skutkować tym, że blokada mechanizmu odchylania może nie działać prawidłowo. W tym wypadku również właściciele samochodów mogą spodziewać się wezwania do autoryzowanych stacji obsługi, gdzie wadliwy element zostanie wymieniony.

Najwięcej usterek w Volvo

Przypomnijmy, że z opublikowanych w ostatnim czasie danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar za pierwsze trzy kwartały tego roku wynika, że w ponad 200 tys. samochodów zarejestrowanych w Polsce zostały wykryte wady.

Najczęściej, bo w co trzecim przypadku dotyczyło to aut produkowanych przez Volvo (ponad 60 tys.). Na dalszych miejscach znalazły się pojazdy marki Mercedes (ok. 30 tys.), a także Toyota (22 tys.).

2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze2 mln Polaków może dostać wyrównanie od ZUS. Wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"
  2. Zabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynka
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Wzruszające wyznanie Roberta Lewandowskiego o zmarłym ojcu. Jego słowa wyciskają łzy
  7. Przez 7 dni piła sok z kiszonych ogórków. Niewiarygodne, jakiego problemu się pozbyła
W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwićW Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwićCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News