Volvo wprowadził niedawno ogranicznik prędkości, są już oferty na jego blokadę
pixabay/carlos4916
Autor Radosław Święcki - 25 Października 2020

Volvo ogranicza prędkość, nie przekroczysz już 180 km/h. Za 6 tys. zł można obejść blokadę

Zastanawiasz się nad zakupem nowego Volvo, ale zniechęca cię ogranicznik prędkości do do 180 km/h? Pojawiła się właśnie furtka dzięki której możliwe będzie obejście blokady. Dość kosztowna.

Volvo z ogranicznikiem prędkości

Przypomnijmy, że Volvo poinformowało wiosną, iż wszystkie nowe samochody wyprodukowane przez koncern otrzymają elektroniczny ogranicznik prędkości do 180 km/h. Decyzja ta nie była zaskoczeniem, gdyż szwedzki gigant już od dłuższego czasu zapowiadał wprowadzenie takiego rozwiązania.

Wyposażenie nowych samochodów w elektroniczny ogranicznik prędkości ma na celu ograniczenie ryzyka odniesienia poważnych lub śmiertelnych obrażeń w autach marki Volvo do końca tego roku. Z przywołanych przez serwis motofilm.pl danych wynika, że w 2017 roku aż jedna czwarta wszystkich śmiertelnych wypadków na drogach USA była spowodowana nadmierną prędkością.

Poczta Polska planuje masowe zwolnienia. Sposób, w jaki chce to zrobić bardzo zaskakujePoczta Polska planuje masowe zwolnienia. Sposób, w jaki chce to zrobić bardzo zaskakujeCzytaj dalej

Decyzja Volvo u wielu kierowców nie wzbudziła zbyt wielkiego entuzjazmu. W ich ocenie narzucanie przez producenta limitu prędkości to wręcz ograniczenie praw i wolności kierujących, którzy mają swój rozum i wiedzą, że przekroczenie pewnej granicy prędkości może skończyć się tragicznie.

Jest opcja usunięcia blokady

Niepokój miłośników Volvo, zawiedzionych tym, że nie będzie można porządnie “wdepnąć” zamierzają wykorzystać inżynierowie Heico Sportiv. W ofercie firmy tuningowej, jak informuje motofilm.pl już pojawiły się pakiety dla wszystkich modeli Volvo, które usuwają ogranicznik prędkości.

Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecieNie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecieCzytaj dalej

Dzięki ingerencji Heico Sportiv pojazdy będą w stanie pojechać nawet 70 km/h więcej ponad ustaloną maksymalną prędkość, co oznacza, że w przypadku najmocniejszych modeli, będzie można rozpędzić się nawet do 250 km/h. Ale nawet najsłabszy wariant XC40 po zdjęciu blokady będzie mógł pojechać maksymalnie 210 km/h.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie

Ile trzeba będzie zapłacić za blokadę ogranicznika? Niezależnie od modelu kierowcy będą musieli szykować się na spory wydatek. W oferowanych przez Heico Sportiv pakietach cena za zdjęcie blokady kształtuje się na poziomie od 1290 do 1790 euro, co w przeliczeniu na złotówki oznacza kwotę w przedziale od 6 do 8 tys. zł.

Heico Sportiv, jak przypomina serwis motofilm.pl powstał w 1999 roku i od początku swojej działalności specjalizuje się w przeróbkach samochodów marki Volvo. Firma ma swoją siedzibę w niemieckim mieście Weiterstadt.

Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczymKiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczymCzytaj dalej

Tymczasem jak podaje portal auto-motor-sport.pl Volvo ma w planach nie tylko ograniczenie wypadków na drogach, ale też wyeliminowanie z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu, zbyt mocnych leków, czy innych środków zaburzających koncentrację i skupienie. Producent pracuje już nad odpowiednimi technologiami, które mają mu w tym pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. WHO z ważnym oświadczeniem. Dotyczy szczepionki
  4. Polskie prawo surowsze od tego w Iranie czy Arabii Saudyjskiej. Państwa wyznaniowe bardziej liberalne ws. aborcji
  5. Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil
Restauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuRestauracje zamknięte, ale nie wszystkie. Jest wyjątek, ujawniamy gdzie możesz zjeść na miejscuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News