Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Volvo ogranicza prędkość, nie przekroczysz już 180 km/h. Za 6 tys. zł można obejść blokadę
Radosław Święcki
Radosław Święcki 25.10.2020 02:00

Volvo ogranicza prędkość, nie przekroczysz już 180 km/h. Za 6 tys. zł można obejść blokadę

Volvo wprowadził niedawno ogranicznik prędkości, są już oferty na jego blokadę
pixabay/carlos4916

Volvo z ogranicznikiem prędkości

Przypomnijmy, że Volvo poinformowało wiosną, iż wszystkie nowe samochody wyprodukowane przez koncern otrzymają elektroniczny ogranicznik prędkości do 180 km/h. Decyzja ta nie była zaskoczeniem, gdyż szwedzki gigant już od dłuższego czasu zapowiadał wprowadzenie takiego rozwiązania.

Wyposażenie nowych samochodów w  elektroniczny ogranicznik prędkości ma na celu ograniczenie ryzyka odniesienia poważnych lub śmiertelnych obrażeń w autach marki Volvo do końca tego roku. Z przywołanych przez serwis motofilm.pl danych wynika, że w 2017 roku aż jedna czwarta wszystkich śmiertelnych wypadków na drogach USA była spowodowana nadmierną prędkością. 

Decyzja Volvo u wielu kierowców nie wzbudziła zbyt wielkiego entuzjazmu. W ich ocenie narzucanie przez producenta limitu prędkości to wręcz ograniczenie praw i wolności kierujących, którzy mają swój rozum i wiedzą, że przekroczenie pewnej granicy prędkości może skończyć się tragicznie. 

Jest opcja usunięcia blokady

Niepokój miłośników Volvo, zawiedzionych tym, że nie będzie można porządnie “wdepnąć” zamierzają wykorzystać inżynierowie Heico Sportiv. W ofercie firmy tuningowej, jak informuje motofilm.pl już pojawiły się pakiety dla wszystkich modeli Volvo, które usuwają ogranicznik prędkości. 

Dzięki ingerencji Heico Sportiv pojazdy będą w stanie pojechać nawet 70 km/h więcej ponad ustaloną maksymalną prędkość, co oznacza, że w przypadku najmocniejszych modeli, będzie można rozpędzić się nawet do 250 km/h. Ale nawet najsłabszy wariant XC40 po zdjęciu blokady będzie mógł pojechać maksymalnie 210 km/h.

1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę3. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie 

Ile trzeba będzie zapłacić za blokadę ogranicznika? Niezależnie od modelu kierowcy będą musieli szykować się na spory wydatek. W oferowanych przez Heico Sportiv pakietach cena za zdjęcie blokady kształtuje się na poziomie od 1290 do 1790 euro, co w przeliczeniu na złotówki oznacza kwotę w przedziale od 6 do 8 tys. zł. 

Heico Sportiv, jak przypomina serwis motofilm.pl powstał w 1999 roku i od początku swojej działalności specjalizuje się w przeróbkach samochodów marki Volvo. Firma ma swoją siedzibę  w niemieckim mieście Weiterstadt. 

Tymczasem jak podaje portal auto-motor-sport.pl Volvo ma w planach nie tylko ograniczenie wypadków na drogach, ale też wyeliminowanie z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu, zbyt mocnych leków, czy innych środków zaburzających koncentrację i skupienie. Producent pracuje już nad odpowiednimi technologiami, które mają mu w tym pomóc.

Tagi: Samochód