Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Dyskont

Dyskont

Biedronka
06.05.2024 11:14 Polacy oburzeni. Biedronka pod ostrzałem: "Rozmiar nie robi wrażenia"

Dyskonty w Polsce stały się już przedmiotem zbiorowej wyobraźni; najpierw cenowa wojna z Lidlem, teraz za długie paragony. Konsumenci obu dyskontów próbują ustalać reguły gry. Co na to firma?

Sklep Biedronka
14.11.2023 14:39 Klienci Biedronki załamują ręce. Koniec akcji jest bliski

Bardzo złe informacje płyną ze sklepów Biedronka - zdecydowanie nie wywołają one zadowolenia wśród klientów tej sieci. Zostały już ostatnie dni na skorzystanie ze specjalnej oferty przygotowanej przez dyskont. Po wyznaczonym terminie zostanie wyłączona funkcja w aplikacji oraz na karcie “Moja Biedronka", która jest bezpośrednio powiązana z programem.

Bazar
19.07.2023 16:09 Spory problem bazarów. Sprzedawcy nie dają już rady

Sytuacja na bazarach w Polsce robi się coraz trudniejsza. Od 10 lat liczba sprzedawców ciągle spada i według informacji w mediach ma być coraz gorzej pod tym względem.

sklep
31.01.2023 20:52 Koniec wieloletniego sporu w znanej sieci handlowej. Właściciele się porozumieli

Spór między członkami rodziny właścicieli znanej niemieckiej sieci handlowej toczył się od śmierci założyciela firmy w 2010 roku. Konflikt, toczący się między innymi na salach sądowych przez 13 lat, w końcu został zażegnany.Sieć handlowa Aldi Nord, która w Polsce ma ok. 250 sklepów, przejdzie reorganizację holdingową. Jest to efekt ugody między zwaśnionymi członkami rodziny Albrechtów, właścicieli sieci dyskontów.

EN 01530480 0003
05.07.2022 14:56 Z Polski zniknie dyskont Mere. Powodem jego rosyjskie korzenie

Rosyjska sieć Mere, które miała stworzyć realną konkurencję dla tanich dyskontów, musi wycofać się z Polski. Rosyjski sklep spotkał się z falą krytyki po inwazji Kremla na Ukrainę. Wszystko wskazuje na to, że Mere nie zagości długo również na pozostałych rynkach krajów Unii Europejskiej. Informację o rozpoczęciu procesu wycofywania się Rosjan z polskiego rynku podał portal wiadomoscihandlowe.pl. Z 10 sklepów Mere zlokalizowanych w Polsce, do zamknięcia zaczęło przygotowywać się już 9, o czym świadczą informacje w mediach społecznościowych, gdzie sklepy zapraszają klientów na wyprzedaże, oferując jeszcze niższe ceny niż zwykle.

Fot. Piotr Molecki/East News. Siedlce, 20.03.2021. Hard dyskont Vollmart w Siedlcach.
28.04.2021 02:00 Vollmart otwiera swój drugi sklep w Polsce. Otwarcie już 29 kwietnia

Sieć Vollmart otwiera w Polsce swój drugi hard dyskont. Nowa placówka mieści się w Centrum Handlowym Wiatraki w Słupsku, a otwarcie zapowiedziano na 29 kwietnia. Sklep ma w swojej ofercie najpotrzebniejsze produkty, takie jak artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, kosmetyki czy artykuły przemysłowe. Zainteresowanie klientów powinna wzbudzić dodatkowo jeszcze jedna informacja - Detalista zapewnia, że ceny w Vollmart będą co najmniej o 20 proc. niższe niż w innych sklepach.Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie Vollmart otwiera swój drugi sklepCo znajdzie się w ofercie sieciCzym jest hard dyskontJakie plany ma sieć na najbliższą przyszłość

Mere podbój niemiec
27.07.2020 02:00 W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitne

Sklepy Mere dzięki temu, że wykładają towary prosto z palet, oszczędzają dużo na ekspozycji, tym samym oferując bardzo niskie ceny. Pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące działania grupy w Polsce. Obawy nie są bezpodstawne biorąc pod uwagę jak wygląda sytuacja sieci w Niemczech.

biznes-info-640x433
22.02.2020 01:00 Niemiecki dyskont odzieżowy gna w Polsce. Niedługo postawi 60 placówek

KiK pod koniec ubiegłego roku miał ponad 320 sklepów. Sieć zapowiada, że w pierwszym półroczu tego roku chce mieć łącznie 350 sklepów, a finalnie około 389 placówek.W pierwszych tygodniach tego roku sieć otworzyła sklepy w Gdyni, Łodzi, Kobyłce, Kolbuszowej i Wysokiem Mazowieckim.- Zakończyliśmy 2019 rok dość efektownie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy podtrzymać tę dobrą passę i podsumowując pierwsze tygodnie nowego roku mówić o uruchomieniu 5 nowych sklepów, modernizacji sklepu w Łodzi oraz o otworzeniu pierwszego KiKa w Jaworze jeszcze przed końcem lutego. Jest to również swego rodzaju zapowiedź naszych dalszych działań - komentuje Marcin Ostrowski z polskiego biura sieci KiK.

biznes-info-640x433
28.08.2019 02:00 Lidl otwiera molocha. Centrum dystrybucyjne zaopatrzy wiele sklepów

Lidl w Polsce stawia na rozwój. We wtorek pisaliśmy o tym, że sieć inwestuje prawie cały dochód w innowacje i rozwój swojej sieci sprzedaży i dystrybucji, a kolejny dzień przynosi na to dobitny dowód. Niebawem Lidl uruchomi bowiem 11. centrum dystrybucyjne sieci, które zlokalizowane będzie w Stargardzie w Zachodniopomorskiem.Obecnie w placówce trwają procesy rekrutacyjne. Finalnie na miejscu Lidl chce zatrudniać ponad 150 osób. Wydawałoby się, że to całkiem niedużo, porównując ogrom budowli, którą widać na nagraniach Lidla. Jednakże należy pamiętać, że w centrum tym znajdować się będą przede wszystkim tam towary, które trafiać będą do kolejnych sklepów sieciówki.

biznes-info-640x433
09.08.2019 02:00 Kaufland bardzo się zmieni. Gdy klienci znowu tam wejdą, będą wyjątkowo zaskoczeni

O pomyśle wprowadzenia przez Kaufland nowych ekranów w sklepie, poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl. Sieć zaczyna tym samym szerszą transofrmację swoich placówek handlowych w Polsce w stronę bardziej cyfrową.

biznes-info-640x433
25.06.2019 02:00 Biedronka szuka rąk do pracy. Sieć zachęca imigrantów ze wschodu

Biedronka, która zatrudnia w Polsce aż 65 tys. osób, postanowiła zwiększyć jeszcze bardziej liczebość swojej załogi. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Gazeta.pl Jeronimo Martins Polska, właściciel dyskontu, wypuścił spoty zachęcające pracowników ze wschodu do pracy w swojej sieciówce. Materiały te kierowane są do najliczniejszej grupy migrantów zarobkowych w Polsce - Ukraińców.Na nagraniach występują przede wszystkim właśnie Ukraińcy, którzy od lat pracują już w sklepach sieci Biedronka. Ci wypowiadają się w pozytywach o swojej pracy. Mówią m.in. o tym, że dzięki firmie mieli mniej problemów z załatwianiem karty stałego pobytu, chwalą także paczki, które otrzymywali na święta, ale również inne udogodnienia.

biznes-info-640x433
07.06.2019 02:00 Dyskonty już nie takie tanie. Ceny poszły w górę

Ceny podstawowych produktów spożywczych i chemicznych w dyskontach rosną - zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i rocznym, wynika z analiz portalu Dla Handlu. Najtańsza jest wciąż Biedronka, najbardziej podrożały zaś produkty w Lidlu.