Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Koniec wieloletniego sporu w znanej sieci handlowej. Właściciele się porozumieli
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 31.01.2023 20:52

Koniec wieloletniego sporu w znanej sieci handlowej. Właściciele się porozumieli

sklep
Domena publiczna

Spór między członkami rodziny właścicieli znanej niemieckiej sieci handlowej toczył się od śmierci założyciela firmy w 2010 roku. Konflikt, toczący się między innymi na salach sądowych przez 13 lat, w końcu został zażegnany.

Sieć handlowa Aldi Nord, która w Polsce ma ok. 250 sklepów, przejdzie reorganizację holdingową. Jest to efekt ugody między zwaśnionymi członkami rodziny Albrechtów, właścicieli sieci dyskontów.

Koniec 13-letniego konfliktu

Jak podaje portal Interia, w ugodzie kończącej konflikt znalazł się zapis dotyczący podzielenia udziałów w nowej fundacji holdingowej. Rodzina Theo Albrechta Jr oraz rodzina zmarłego w 2012 Bertholda Albrechta (brata Theo Jr) podzielą się po połowie udziałami.

Spór trwał od śmieci ojca Theo Jr. i Bertholda, Theo Albrechta, w 2010 roku. Rodzina kłóciła się między sobą o to, kto będzie miał wpływ na przyszłość Aldi Nord.

Sprawie nie pomógł zgon Bertholda dwa lata po śmierci ojca. Strony sporu często pojawiały się na salach sądowych i publicznie mówiły o sprawie.

Problem dotyczył tylko Aldi Nord

Według informacji Interii, nie chodziło jedynie o schedę po Theo seniorze. Konflikt między członkami rodziny rozgorzał również o wydatki żony zmarłego Bertholda, które były przeznaczane na dzieła sztuki.

Portal zauważa równocześnie, że cała sprawa dotyczyła tylko Aldi Nord. Druga sieć, Aldi Süd, założona przez brata Theo seniora, Karla Albrechta w wyniku sporu obu braci o sprzedaż papierosów, była niewzruszona wspomnianym konfliktem.

Trzy lata temu, według informacji Interii, pojawiły się doniesienia o planach zjednoczenia obu spółek. Właściciele zaprzeczyli jakoby coś takiego było zamierzone, chociaż Aldi Süd przyznało się do “ściślejszej” współpracy z Nord.

Tagi: dyskont