Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ta wyspa kosztuje mniej niż dom w Warszawie. Właśnie wystawili ją na sprzedaż
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 14.10.2023 13:27

Ta wyspa kosztuje mniej niż dom w Warszawie. Właśnie wystawili ją na sprzedaż

wyspa
Domena publiczna, zdjęcie ilustracyjne

„Najmniejsza wyspa na świecie" została wystawiona na sprzedaż. Cena jest niższa niż za dom w Warszawie. 

Wyspa na sprzedaż

Na stronie firmy Private Islands pojawiło się ogłoszenie sprzedaży wysepki Ile Fraser. Jest to niewielki spłachetek ziemi na środku Rzeki Świętego Wawrzyńca, w cichej i spokojnej okolicy. Porasta ją kilkanaście starych drzew, a większość powierzchni wyspy zajmuje dom pochodzący z końca XIX wieku. Cena wyspy wynosi 549 tys. dolarów kanadyjskich, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 1,7 mln zł. Dom jest wliczony w cenę.

Lokalizacja wyspy jest o tyle atrakcyjna, że nie znajduje się ona na całkowitym odludziu. Odcinek Rzeki Świętego Wawrzyńca, na którym zlokalizowana jest wyspa, jest chętnie odwiedzany przez Kanadyjczyków i Amerykanów, którzy spędzają tu urlopy.

Zabytkowy dom

 Posiadłość ma powierzchnię około 180 metrów kwadratowych. Na parterze nowy właściciel będzie miał do wyspozycji  kuchnię wyposażona w lodówkę i kuchenkę gazową, spiżarnię oraz dużą, przeszklona altana, z której można podziwiać malowniczy widok na rzekę i jej okolicę. Poza tym na parterze są dwa duże pokoje, z każdym o powierzchni ponad 60 metrów kwadratowych.

Na piętrze natomiast znajduje się siedem pomieszczeń. Do nieruchomości należy także hangar przeznaczony na przechowywanie łodzi oraz szopa.

W domu nie ma jednak prądu ani kanalizacji, zatem aby móc w nim zamieszkać, nowy nabywca będzie musiał zainwestować w renowację budynku.

Ceny domów w Warszawie

Cena jest stosunkowo atrakcyjna. Dla porównania przeciętna cena za metr kwadratowy w Warszawie wynosi 9429 zł za metr kwadratowy, a przeciętna wartość domu 2 911 700 zł (Raport szybko.pl).