Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Szykują się rewolucyjne zmiany dla kierowców. Padła jasna deklaracja
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 03.01.2024 13:00

Szykują się rewolucyjne zmiany dla kierowców. Padła jasna deklaracja

Samochód
Iberion

W 2024 roku kierowców czeka wiele zmian. Teraz nowy minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski zapowiedział kolejne nowości. Przyniosą one tym razem wiele korzyści. Chodzi dokładnie o rejestrowanie pojazdu, które ma stać się banalnie proste. O co dokładnie chodzi? 

Obowiązkowe przerejestrowanie pojazdu

Polskie prawo w teorii nakazuje nowemu właścicielowi używanego auta, przerejestrowanie go w ciągu 30 dni. Do tej pory jednak ten przepis nie był egzekwowany, bo wystarczyło jedno zgłoszenie, by go ominąć. Jak się okazało, od 1 stycznia 2024 roku sprawy nieco się komplikują. Teraz przerejestrowanie pojazdu jest bezwzględnym obowiązkiem, którego nie da się uniknąć. Za niedopilnowanie go, grożą wysokie kary finansowe.

500 plus dla seniorów. Zaczęło się 1 stycznia, ogromne zmiany

Nowy minister cyfryzacji zapowiada zmiany dla kierowców

Ostatnio nowy minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski pojawił się na antenie RMF FM. Podczas rozmowy został zapytany o to, co chciałby zostawić po sobie jako szef resortu. W odpowiedzi na to pytanie wyznał, że chciałby przede wszystkim ułatwić Polakom załatwianie wszelkiego rodzaju formalności, takich jak chociażby przerejestrowane nowo zakupionego, używanego auta. 

Zobacz także: Nawet 3600 złotych od skarbówki. Te dwie grupy mogą liczyć na wysoki zwrot podatku

Rewolucja w rejestrowaniu pojazdów

Minister Krzysztof Gawkowski podczas rozmowy z RMF FM zapowiedział, że chce w najbliższym czasie wprowadzić rewolucyjne zmiany, które ułatwią życie wielu kierowcom. Chodzi dokładnie o możliwość rejestracji samochodu przez Internet.

- Chciałbym, na przykład, żeby w ciągu czterech lat można było zarejestrować samochód przez telefon, a nie trzeba było stać w urzędzie komunikacji w powiecie 2-3 godziny. Chciałbym, żebyśmy zarejestrowali samochód przez Internet - przekazał minister Gawkowski.

Tagi: Samochód