Skierowanie w Tarnobrzegu
Unsplash.com National Cancer Institute
Autor Konrad Karpiuk - 5 Października 2020

Tarnobrzeg: Chcesz skierowanie? Wal kijem w parapet na tyłach przychodni

Skierowanie w przychodni w Tarnobrzegu można odebrać w wyjątkowo nietypowy sposób. Pracownicy placówki podają dokument przez okno, po uprzednim zapukaniu w parapet kijem.

Skierowanie po zapukaniu kijem w okno

O skierowanie nie jest łatwo w czasie pandemii. Obecnie w przychodni na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu, są problemy z umówieniem się do lekarza rodzinnego. Do przychodni wpuszcza się tylko pacjentów umówionych do specjalistów, a jeśli chce się uzyskać do takowego skierowanie, trzeba skorzystać z teleporady. Jeśli lekarz rodzinny wystawi skierowanie przez telefon, pojawia się problem z jego odbiorem.

Już niebawem mieszkańcy bloków mogą się nieźle zdziwić. Budynki czeka obowiązkowa modernizacjaJuż niebawem mieszkańcy bloków mogą się nieźle zdziwić. Budynki czeka obowiązkowa modernizacjaCzytaj dalej

- Chcąc odebrać skierowanie, pacjent nie zostaje wpuszczony do środka, tylko idzie na tyły przychodni, przez trawnik, przedziera się między drzewami, aż dochodzi do okna, obok którego stoi taki duży kij. Ponieważ okna od parapetu są na wysokości ok. 1,80-1,90 m, to bierze się ten kij i wali się w parapet. I ktoś jak to usłyszy, to otwiera okno i pyta „po co” i po uzyskaniu odpowiedzi, rzuca to skierowanie przez okno. Pomijając fakt, że jest to po prostu upokarzające, to w przypadku deszczu, czy wiatru, skierowanie może się po prostu zniszczyć. Ja jestem młoda i mogę biegać za skierowaniem po osiedlu, a co mają zrobić starsze, schorowane osoby - mówiła jedna z pacjentem dla portalu NadWisłą24.

DZISIAJ GRZEJE:
1. ZUS masowo sprawdza zwolnienia lekarskie. Już 143 tys. kontroli, lepiej uważaj na L4
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. Przełom w badaniach nad koronawirusem. Osoby po pospolitej infekcji mogą być odporniejsze

Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż obiecanoWaloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż obiecanoCzytaj dalej

Pacjenci nie są zadowoleni z działania przychodni

Z rozwiązaniem jest wiele problemów. Jedna z mieszkanek Tarnobrzega opowiedziała portalowi, że była za niska, aby dosięgnąć kijem do parapetu i musiała w tym celu specjalnie dzwonić do męża. Pacjenci są oburzeni tym, że muszą w ten sposób odbierać skierowania, a to nie jedyny problem z jakim się spotykają. Urywają się także telefony.

- Niektórzy próbują się dodzwonić po trzy dni, bo telefon jest cały czas zajęty. Jak się już dodzwonisz, to pielęgniarka rejestruje cię na teleporadę, ale wyznacza godzinę, o której należy dzwonić, np. proszę zadzwonić po pierwszej. I znów sytuacja się powtarza, bo jest cały czas zajęte. Mając wyznaczoną teleporadę, możesz się po prostu nie dodzwonić. Człowiek chory wisi na telefonie - mówiła dla portalu NadWisłą24 czytelniczka.

Nowy program 1500 plus. Już wiemy, kto dostanie pieniądze. Może należą się i tobieNowy program 1500 plus. Już wiemy, kto dostanie pieniądze. Może należą się i tobieCzytaj dalej

Jak twierdzą redaktorzy portalu regionalnego, sami również nie mogli się dodzwonić do przychodni. Chcieli zapytać któregoś z pracowników o sposób wydania skierowań i odniesienie się do skarg pacjentów. Okazało się, że i dla dziennikarzy dodzwonienie się do placówki nie jest zbytnio możliwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. 9,78 litra na głowę. W Polsce padł absolutnie historyczny rekord
  4. Mandatów za brak maseczki idą już w tysiące. Policja podała liczby, dane porażają
  5. Paczkę na poczcie odbierzesz bez kolejki. Jest konkretny sposób
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Minister bez ogródek o lockdownie. Zapowiedział nowe obostrzeniaMinister bez ogródek o lockdownie. Zapowiedział nowe obostrzeniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News