Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 29.07.2020. Konferencja prasowa na temat historycznego widowiska "1920.Wdzieczni bohaterom" organizowanego na PGE Narodowym. Multimedliany spektakl z udzialem publicznosci odbedzie sie w polowie sierpnia tego roku. N/z: wicepremier Jacek Sasin.
East News, Piotr Molecki
Autor Kamila Jeziorska - 13 Grudnia 2020

Śmiała deklaracja Sasina. Widzi Polskę całkiem imperialnie

Jacka Sasina można ze spokojem nazwać człowiekiem orkiestrą. Jeden z najwyraźniejszych polityków w rządzie na ostatniej konferencji prasowej powiedział, że chce, aby Polska stała się liderem wzrostu gospodarczego w Europie. Jacek Sasin ma nadzieję na istny rozmach naszego kraju.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu Wicepremier Sasin stał się ulubieńcem żartów
  • Jakie plany wobec Polski snuje Jacek Sasin
  • W jaki sposób chce je zrealizować

Jacek Sasin i ambicje rządu

Jacek Sasin na pierwsze strony gazet i nagłówków internetowych wypłynął za sprawą majowych wyborów korespondencyjnych, które się nie odbyły. Wydrukowanie zestawów korespondencyjnych kosztowało podatników 70 mln zł, a Jacek Sasin w jednym z wywiadów stwierdził, że "demokracja kosztuje".

W ostatnim czasie Jacek Sasin zasłynął także jako niedoszły zwycięzca plebiscytu organizowanego przez PWN na Młodzieżowe Słowo Roku. Kapituła podkreśliła, że konkurs nie zostanie rozstrzygnięty, bo wygrało "nazwisko polityka na S oraz słowa od tego nazwiska utworzone". Konkretnie chodziło o słowo "sasinić", które przez młodzież tłumaczone jest jako wydawanie pieniędzy bez sensu.

Jacek Sasin to człowiek orkiestra. Gazeta Wyborcza przypomina, że na liście "sukcesów" polityka jest próba odbicia Warszawy z rąk Hanny Gronkiewicz-Waltz, a także wybudowanie 16 szpitali polowych, których wciąż nie ma.

Pamiętajmy także o tym, że Jacek Sasin chce zorganizować również Igrzyska Europejskie w 2023 r. w Małopolsce. W resorcie powstało nawet Biuro Koordynacji Igrzysk Europejskich, ale włodarze Krakowa twardo mówią, że nie kiwną palcem dopóki nie zostaną podpisane umowy finalizujące projekt.

Wiemy już, ile rząd zapłaci za chryzantemy. Dużo mniej niż prognozowanoWiemy już, ile rząd zapłaci za chryzantemy. Dużo mniej niż prognozowanoCzytaj dalej

Jacek Sasin w trakcie wizyty Chełmie przedstawił kolejne ambitne plany wobec Polski. Minister aktywów państwowych podkreślił także, że rząd wspiera władzę samorządową i lokalne inwestycje, bo to one będą fundamentem w momencie wychodzenia z kryzysu.

Jacek Sasin snuje plany

- Mamy ambicje, aby Polska ucierpiała jak najmniej w tym trudnym czasie, aby Polska stała się znowu liderem wzrostu gospodarczego w Europie, w Unii Europejskiej, tak jak to było jeszcze rok temu i żebyśmy wszyscy jako Polacy przeszli przez ten okres z jak najmniejszymi stratami - powiedział Sasin cytowany przez RMF FM.

Ambicje Jacka Sasina są znacznie bardziej dalekosiężne, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Minister zapowiada, że rząd nie przestanie inwestować i dzięki temu zakończymy ten rok z najmniejszymi stratami.

- Dzięki temu, że ochroniliśmy nasz rynek pracy, dzięki temu, że mamy te kadrowe rezerwy zachowane zarówno w firmach, jak i w instytucjach państwowych, że mamy niespowolniony proces inwestycyjny, że te miliardy złotych wpompowaliśmy do polskiej gospodarki, to nam się powiedzie - powiedział Jacek Sasin na temat powrotu Polski do najszybciej rozwijających się krajów UE.

Wicepremier obecny był w Chełmie po to, aby wręczyć środki na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Chełm jest w tym przypadku rekordzistą, bowiem udało się mu uzyskać, aż 25 mln zł na realizację zaplanowanych inwestycji.

- On stał się obiektem żartów i memów. Kojarzy się z nieudacznictwem, brakiem kompetencji, marnotrawstwem, jest synonimem bezwzględnego służalstwa - powiedział o Jacku Sasinie w rozmowie z GW Tomasz Siemoniak. Dziennik Zachodni kilka dni temu napisał, że Jacek Sasin jest ulubieńcem młodzieży, jednakże zamiast oceniać ministra, życzmy mu tego, aby chociaż jeden z jego ambitnych planów udało się spełnić.

Zobacz także w naszych serw isach:

  1. Miasto nie będzie odśnieżać ścieżek rowerowych. Powodów jest kilka, ludzie są oburzeni
  2. Druzgocące loty Polaków na MŚ w Planicy. Tak źle nie było od dawna
  3. Nie zarejestrowałeś się? Poniesiesz karę 1000 zł

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News